REKLAMA
,
Taniej do kina
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Już w ten weekend (9-10 grudnia) Święto kina w całej Polsce. Wśród świętujących jest i chełmska „Zorza”.

Reklama

Celem akcji „Święto kina” jest popularyzowanie kinematografii, kultury chodzenia do kina i oglądania filmów na dużym ekranie. Przed dwa dni – sobota i niedziela 9-10 grudnia br. – ceny biletów we wszystkich kinach biorących udział w akcji zostaną obniżone do 12 złotych.  Dotyczy to także chełmskiej Zorzy – w weekend bilet na każdy seans 2D kosztować będzie 12 zł, a w przypadku seansów 3D – zapłacimy tylko za okulary.

Ogólnopolskie święto odbywa się po raz czwarty. Patronuje mu Polski Instytut Sztuki Filmowej. Polskie kino przeżywa rozkwit. Szacuje się, że w roku 2017 sprzedanych zostanie ponad 60 mln biletów. Rodzime produkcje cieszą się ogromną popularnością i zdobywają wiele prestiżowych nagród. Wymienić można tu choćby ostatnie: „Cichą Noc” Piotra Domalewskiego czy „Najlepszego” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.
Tegoroczną akcję wspierają znani i popularni aktorzy: Joanna Moro, Sandra Staniszewska, Julia Kostow, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Andrzej Młynarczyk i Mateusz Winek. Patronami medialnymi są Polsat i RMF FM.
Więcej informacji oraz listę kin uczestniczących w akcji można znaleźć na stronie www.swietokina.com oraz na fanpage’u www.facebook.com/swietokina/.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA