REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Tarcza dla branży rozrywkowej
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Przedsiębiorcy z branży rozrywkowej będą zwolnieni ze składek za grudzień. Dostaną też kolejne świadczenie postojowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski w tej sprawie będzie można składać od 17 stycznia.

Reklama

Najnowsza odsłona tarczy antykryzysowej przewiduje dodatkowe wsparcie dla firm poszkodowanych pandemią, które działają w rozrywce. Chodzi o przedsiębiorców, którzy 1 marca 2021 r. prowadzili przeważającą działalność pod kodami PKD: 56.30.Z, 93.29.A i 93.29.Z. Są wśród nich między innymi dyskoteki, puby, pokoje zagadek i inne podmioty oferujące rozrywkę i rekreację w pomieszczeniach zamkniętych.

Przedsiębiorcy mogą liczyć na zwolnienie ze składek za grudzień 2021 roku. Otrzymają też jeszcze jedno świadczenie postojowe; do tej pory mogli je pobrać maksymalnie pięć razy, nowa tarcza zezwala na wypłatę szóstego.

Warunki pomocy są podobne do poprzednich tarcz. Jednym z nich jest spadek przychodu o co najmniej 40 procent.

Wnioski o wsparcie z najnowszej tarczy będzie można składać w ZUS od 17 stycznia 2022 roku, przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Żeby uzyskać zwolnienie ze składek, trzeba przesłać wniosek i dokumenty rozliczeniowe za grudzień do końca lutego.

No votes yet.
Please wait...
Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama