REKLAMA
,
Teatr pod chmurką
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmska publiczność zdążyła się już przyzwyczaić, że wraz z nadejściem wakacji w mieście pojawiają się plenerowe spektakle teatralne. Zapraszamy w sobotę na „Tygrysa Pietrka”.

Reklama

Na przedstawienia w ramach ósmej edycji Chełmskich Wakacji Teatralnych zaprasza całe rodziny Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie.

W tym roku zaplanowano cztery spektakle. Pierwszy mamy już za sobą, a kolejny – 14 lipca – zaprezentuje Teatr Vašca z Torunia. Będzie to „Tygrys Pietrek”. To opowieść o małym Tygrysku, który wszystkiego się lęka. Za brak odwagi zostaje srogo ukarany: Odważne Tygrysy pozbawiają go pasków. Zrozpaczony Tygrysek udaje się w podróż, by kupić odwagę. Próbuje ją uzyskać od Żołnierzy, Indian, Kowbojów.
Gdy powraca z nieudanej wyprawy po odwagę, okazuje się, że jego Mama zachorowała. Nie zważając na burzę, ulewę, ciemność i pioruny mały Tygrysek udaje się w niebezpieczną podróż przez góry, by wezwać lekarza. Ten, wymagający wielkiej odwagi, czyn zostaje nagrodzony – Tygrysek odzyskuje paski. Pietrek nauczył się, że łatwo być odważnym, gdy myśli się o innych a nie o sobie.

Teatr z Torunia wystąpi przed chełmską publicznością także 28 lipca. Wtedy zaprezentuje spektakl „Dwie Dorotki”. Tegoroczną edycję spektakli pod chmurką zakończy 11 sierpnia Teatr MER z  Łodzi i spektakl „Mały książę”.

Zapraszamy na przedstawienie „Tygrys Pietrek”, w sobotę, 14 lipca, godz. 17, dziedziniec Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, Reformacka 13. Wstęp wolny.
Chełmskie Wakacje Teatralne są częścią Programu Profilaktyki Uniwersalnej „Nie, dziękuję” finansowanego z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA