REKLAMA
,
Teatr Polska znów w Krasnymstawie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na kolejny sezon z „Teatrem Polska”. W tym roku zainauguruje go spektakl „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian” w wykonaniu Teatru im. Juliusza Osterwy z Lublina.

Spektakl zaplanowano na 2 września o godz. 18:00. | Czas: 170 minut

Reklama

Bilety w cenie 25 zł (20 zł ulgowy) do nabycia w kasie KDK lub tutaj.

Spektakl w reżyserii Remigiusza Brzyka to sztuka oparta na książce Ziemowita Szczerka pod tym samym tytułem. Szczerek w swoim cyklu beletryzowanych reportaży z podróży na Ukrainę rozprawia się z wszelkimi stereotypami, w które przez lata (a może i wieki) obrósł ten kraj w oczach Polaków. Kpi z naszego poczucia cywilizacyjnej wyższości, wszelkich sentymentów i resentymentów, obnażając przy okazji to, co stało się z obydwiema nacjami przez lata panowania komunizmu.

W spektaklu wywiedzione z reportaży Szczerka opowieści młodych Polaków, którzy z plecakami przemierzają Ukrainę w poszukiwaniu „cudów i niesamowitości”, raz po raz osuwają się w groteskę i absurd, nie tracąc przy tym nic z ostrej obyczajowej obserwacji. Historie te mogą stanowić pretekst zarówno do znakomitej scenicznej zabawy, jak i próby głębszego spojrzenia na nas i naszych sąsiadów, z którymi łączy nas więcej, niż to na co dzień sobie uświadamiamy.

Spektakl jest skierowany do widzów dorosłych. W obsadzie znaleźli się: Halszka Lehman, Marta Ledwoń, Marta Sroka, Daniel Dobosz, Przemysław Gąsiorowicz, Paweł Kos, Janusz Łagodziński, Krzysztof Olchawa, Wojciech Rusin, Daniel Salman. Za realizację odpowiadają: Michał Kmiecik – adaptacja, Iga Słupska, Szymon Szewczyk – scenografia i kostiumy oraz Jacek Grudzień – muzyka.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA