REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Teatr przyjedzie do Chełma
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełm będzie pierwszym przystankiem zamiejscowej sceny Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Wczoraj uruchomiono projekt, dzięki któremu lubelskie spektakle będą mogli oglądać mieszkańcy regionu w swoich miejscowościach.

Reklama

Dzieje się! Dzisiaj oficjalnie otworzyliśmy Scenę Reduta! To nasz nowy projekt i jednocześnie trzecia, tym razem zamiejscowa scena – czytamy na stronie Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie. – Naszą misją jest dotarcie z dobrą sztuką do wszystkich mieszkańców regionu.

Scena Reduta ma być rozwojowa i nawiązywać do idei patrona teatru. Juliusz Osterwa jeździł bowiem ze swoimi zespołami po Polsce, by zaprezentować spektakle przedwojennym widzom w najodleglejszych zakątkach. Teraz teatr nawiązał współpracę z ośrodkami kultury na Lubelszczyźnie, m.in. z Chełmem, Krasnymstawem, Włodawą, Biłgorajem, Kraśnikiem, Zamościem.
– To będzie trzecia, ważna scena naszego teatru – zapowiedział dyrektor Redbad Klynstra-Komarnicki, który 1 września został dyrektorem placówki.

Nowa scena zadebiutuje 6 października w Chełmskim Domu Kultury. Widzowie zobaczą „Psie serce” Michaiła Bułhakowa w reż. Jana Polivki. W dalszej kolejności szykują się spektakle „Antygona w Nowym Jorku” Janusza Głowackiego w reż. Jana Hussakowskiego oraz „Małe zbrodnie małżeńskie” w reż. Marka Pasiecznego.

Do projektu dołączą także Scena InVitro działająca w lubelskim Centrum Kultury, a w przyszłym roku Teatr Stary w Lublinie.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama