REKLAMA
,
Tędy pojadą kolarze
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Tour de Pologne coraz bliżej. Trasa tegorocznej edycji wyścigu wiedzie przez nasz region. A finisz pierwszego etapu rozegra się w Chełmie. Oprócz sportowych emocji, trzeba też przygotować się na  utrudnienia w ruchu. Miasto właśnie opublikowało mapę utrudnień drogowych. Sprawdźcie szczegóły.

Reklama

W tym roku spora część wyścigu  Tour de Pologne będzie miała miejsce w południo-wschodniej Polsce. A do największych nowości należy zaliczyć brukowany finisz na pierwszym etapie w Chełmie. Wyścig rozpocznie się 9 sierpnia i potrwa do 15 dnia tego miesiąca.

Uroczysty start 78. Tour de Pologne zaplanowano na placu Zamkowym w Lublinie. Etap prowadzi przez urokliwe i bogate w walory przyrodnicze tereny Lubelszczyzny, w tym Powiatu Lubelskiego. Na trasie znajdą się trzy Lotne Premie LOTTO: w Batorzu, Godziszowie oraz w Krasnymstawie oraz trzy Premie Górskie PZU III kategorii – w Błażku, Antolinie oraz Hoszni Abramowskiej. Sto kilometrów przed metą poznamy zwycięzcę Premii Specjalnej z okazji 100-lecia Przeglądu Sportowego. Organizatorzy oceniają, że to etap wymagający, z licznymi podjazdami. A meta będzie w Chełmie.

Oprócz sportowych emocji, wydarzenie przyniesie chełmianom także pewne utrudnienia w ruchu. Miasto Chełm publikuje mapę utrudnień drogowych.

W związku z metą pierwszego  etapu Tour de Pologne w Chełmie, ratusz informuje o następujących zmianach w ruchu:
DK nr 12: od ronda Dmowskiego do ronda Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość (9 sierpnia, od godz. 17:30 do godz. 19:30) – trasa będzie zamknięta/ręczne kierowanie ruchem;
– runda ulicami Chełma (od godz. 17:30 do godz. 19:30) – trasa zamknięta;
– ostatni kilometr trasy wyścigu: od ronda Jana Pawła II do ul. Pocztowej oraz ul. Przechodnia i Uściługska (9 sierpnia od godz. 08:30 do godz. 19:30) – trasa zamknięta;
– ulice: A. Mickiewicza. M. Kopernika, Lubelska, Plac Niepodległości, Przechodnia, Uściługska – od 5 do 9 sierpnia – zakaz zatrzymywania się/odholowanie na koszt właściciela pojazdu.
 
Podane daty i godziny mogą się jeszcze zmienić, stąd zaglądajcie na nasz portal  lub Miasto Chełm, będziemy informować na bieżąco.
 
 
 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Dziwne nikt nie interesuje się ulicą Sienkiewicza, Panie Prezydencie przecież ani jeden pański poprzednik nawet przez chwilę nie pomyślał o tej ulicy może pan nie wie jak wygląda pas drogowy to może pojedzie Pan do np.Strachoslawia tam jest nowy chodnik ,to skandal 3 licea dużo bloków ,przyjeżdżają absolwenci tych liceów sprzed 30,20 lat ludzie z całej Polski i Świata no chyba że ma to być zabytek ludzie przywracają się na tym asfaltowym chodniku ,2 tygodnie temu w sobotę wyszliśmy na spacer z żoną która porusza się na wózku inwalidzkim spod 14a w stronę kolejowej do prokuratury dalej stop nie da się przejechać wózkiem a druga strona chodnika jeszcze gorsza jest niebezpiecznie wstyd.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Dzień dobry, może coś napiszcie o ulicy Sienkiewicza ,bo kładą przewody elektryczne ,czyżby chcieli remontować ulicę naszego wieszcza-noblisty?.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA