REKLAMA
,
Terytorialsi dla bohaterów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W przededniu 76. rocznicy Powstania Warszawskiego, żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej odwiedzali miejsca pamięci narodowej na Lubelszczyźnie. Porządkowali groby żołnierzy AK i inne miejsca spoczynku bohaterów.

Reklama

Przed 76. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, Terytorialsi z Chełma, Lublina, Dęblina, Białej Podlaskiej i Zamościa, odwiedzili lokalne cmentarze i miejsca pamięci. Uporządkowali groby i zapalili znicze. 1 sierpnia poszczególne bataliony wystawią posterunki honorowe w wielu miejscach.

Żołnierze 24 Batalionu Lekkiej Piechoty z Chełma odwiedzili najważniejsze miejsca pamięci w swoim stałym rejonie działania. Byli w Kryniczkach, Surhowie, Niemienicach, Lesie Siostrzytowskim. Porządkowali groby i mogiły bohaterów na cmentarzach w Krasnymstawie, Łęcznej, Milejowie i Woli Wereszczyńskiej. Zapalili symboliczne światełka pamięci od Terytorialsów.

– Sprawowanie pieczy nad grobami poległych żołnierzy AK i lokalnych bohaterów walk o niepodległość jest wpisane w misję i zadania Terytorialsów. Wynikają one, nie tylko z patriotycznego obowiązku, ale przede wszystkim z chęci ocalenia pamięci o bohaterach i ich wielkich czynach – mówi kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT.

Napisz komentarz
 • No tak bo do czego innego się oni nadają ??

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Na Pokrówkę z przeszkodami
  Na Pokrówkę z przeszkodami
  Rocznicowy prezent prezydenta
  Rocznicowy prezent prezydenta
  Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
  Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Miasto rusza do walki z wirusem
  REKLAMA