REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Terytorialsi na znaczkach pocztowych
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Wojska Obrony Terytorialnej mają swój znaczek pocztowy. Po raz pierwszy można go było zobaczyć wczoraj w siedzibie głównej Poczty Polskiej.

Reklama

Na znaczku przedstawiono żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej podczas szkolenia. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis „WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ”oraz hasło formacji: „ZAWSZE GOTOWI, ZAWSZE BLISKO”.

Znaczek ma nominał 1,40 zł i został wydany w nakładzie 1 miliona egzemplarzy z możliwością dodruku. Jest wydrukowany techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 25,5 mm. Wkrótce będzie można go kupić we wszystkich placówkach pocztowych w kraju.

Przyszło nam żyć w niełatwych czasach – jak nigdy wcześniej dzisiaj widzimy jak ważna jest promocja postaw obronnych, a także łączenie wysiłku różnych instytucji na polu budowy odporności państwa. To właśnie ta myśl stoi za zaprezentowanym znaczkiem – powiedział podczas wczorajszej (16 lutego) promocji znaczka gen. dyw. Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.

Generał wyraził swoje uznanie dla wszystkich pracowników Poczty Polskiej za wysiłek, jaki podejmują w ramach działań przeciwcovidowych. Odniósł się również do charakteru obu formacji:

Poczta Polska, podobnie jak WOT, ma charakter terytorialny i jest obecna niemal w każdym miejscu Polski – dla wielu Polaków jest wręcz atrybutem państwa – podkreślił generał.

Warto dodać, że ponad 160 pracowników Poczty Polskiej pełni obecnie terytorialną służbę wojskową. A Poczta Polska – w opinii żołnierzy WOT – jest jednym z najlepszych pracodawców zatrudniających żołnierzy.

Promocji znaczka towarzyszył okolicznościowy datownik emisji filatelistycznej „Wojska Obrony Terytorialnej”. Będzie on dostępny przez miesiąc od dnia promocji wyłącznie w placówce Poczty Głównej w Warszawie.
Ze znaczkiem wydano również okolicznościową kopertę FDC (first day cover) z naklejonym znaczkiem pocztowym i ostemplowaną okolicznościowym datownikiem. Koperta ma nakład 1.370 egzemplarzy z przeznaczeniem do placówek specjalistycznych PP zajmujących się filatelistyką.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama