REKLAMA
,
Terytorialsi na znaczkach pocztowych
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wojska Obrony Terytorialnej mają swój znaczek pocztowy. Po raz pierwszy można go było zobaczyć wczoraj w siedzibie głównej Poczty Polskiej.

Reklama

Na znaczku przedstawiono żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej podczas szkolenia. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis „WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ”oraz hasło formacji: „ZAWSZE GOTOWI, ZAWSZE BLISKO”.

Znaczek ma nominał 1,40 zł i został wydany w nakładzie 1 miliona egzemplarzy z możliwością dodruku. Jest wydrukowany techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 25,5 mm. Wkrótce będzie można go kupić we wszystkich placówkach pocztowych w kraju.

Przyszło nam żyć w niełatwych czasach – jak nigdy wcześniej dzisiaj widzimy jak ważna jest promocja postaw obronnych, a także łączenie wysiłku różnych instytucji na polu budowy odporności państwa. To właśnie ta myśl stoi za zaprezentowanym znaczkiem – powiedział podczas wczorajszej (16 lutego) promocji znaczka gen. dyw. Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.

Generał wyraził swoje uznanie dla wszystkich pracowników Poczty Polskiej za wysiłek, jaki podejmują w ramach działań przeciwcovidowych. Odniósł się również do charakteru obu formacji:

Poczta Polska, podobnie jak WOT, ma charakter terytorialny i jest obecna niemal w każdym miejscu Polski – dla wielu Polaków jest wręcz atrybutem państwa – podkreślił generał.

Warto dodać, że ponad 160 pracowników Poczty Polskiej pełni obecnie terytorialną służbę wojskową. A Poczta Polska – w opinii żołnierzy WOT – jest jednym z najlepszych pracodawców zatrudniających żołnierzy.

Promocji znaczka towarzyszył okolicznościowy datownik emisji filatelistycznej „Wojska Obrony Terytorialnej”. Będzie on dostępny przez miesiąc od dnia promocji wyłącznie w placówce Poczty Głównej w Warszawie.
Ze znaczkiem wydano również okolicznościową kopertę FDC (first day cover) z naklejonym znaczkiem pocztowym i ostemplowaną okolicznościowym datownikiem. Koperta ma nakład 1.370 egzemplarzy z przeznaczeniem do placówek specjalistycznych PP zajmujących się filatelistyką.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA