REKLAMA
,
Terytorialsi odznaczeni za oddawanie krwi
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Żołnierze z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej zostali odznaczeni tytułem „Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Przyznaje je Ministerstwo Zdrowia. Uroczystość odbyła się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Reklama

Tytuł „Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu” jest nadawany w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia, działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Tytuł nadawany jest przez Ministra Zdrowia i przysługuje osobie, która oddała co najmniej 20 litrów krwi.

Trzech żołnierzy z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej: kpr. Piotr Książek – oddał 34 litrów krwi, st. szer. Paweł Budner – oddał 33 litrów krwi i szer. Rafał Wałecki – który oddał 43 litrów krwi, otrzymało ten tytuł honorowy.

Terytorialsi z 2 LBOT regularnie oddają krew. Do tej pory w ramach walki z koronawirusem lubelscy Terytorialsi oddali już ponad 600 litrów krwi, natomiast od początku roku blisko 700 litów tego cennego płynu. Dodatkowo zaznaczyć należy że pośród wszystkich żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest ponad 700 aktywnych dawców krwi, w tym wielu zasłużonych.

Najbliższa akcja oddawania krwi przez Terytorialsów zaplanowana została na 31 sierpnia przez 22 batalion lekkiej piechoty w Dęblinie i będzie odbywać się w Terenowym Oddziale RCKiK w Puławach.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA