REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Terytorialsi poćwiczą w terenie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W weekend Terytorialsi z batalionu chełmskiego będą się szkolić w Dubience i w Kryniczkach.

Reklama

Około 220 żołnierzy Obrony Terytorialnej z 24. Batalionu Lekkiej Piechoty z Chełma w najbliższy weekend (11-12 maja) odbędzie szkolenie specjalisty w ramach tzw. szkoleń rotacyjnych w swoim stałym rejonie odpowiedzialności (SRO). Ćwiczenia będą prowadzone w Kryniczkach (gm. Izbica) oraz w Dubience nad Bugiem.

Żołnierze będą doskonalić swoje umiejętności w ramach pełnionych funkcji w sekcji, plutonie lub kompanii. Będą realizować zadania w kilku grupach, m.in. strzelców wyborowych, saperów, obsługi moździerzy, ratownictwa pola walki, łączności. Szkolenie specjalisty realizowane jest w drugim roku 3-letniego cyklu szkoleniowego żołnierzy WOT.

– Podczas szkolenia nie będą wykorzystywane żadne środki pozoracji pola walki, nie będzie używana amunicja. Nie wystąpią również żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności – zapewnia kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2. Lubelskiej Brygady OT.

Szkolenia w stałych rejonach odpowiedzialności realizowane poza poligonami i wojskowymi placami ćwiczeń, to istota formacji OT na całym świecie. Są prowadzone głównie w miejscowościach i na szlakach komunikacyjnych. Chodzi o poznanie uwarunkowań terenu oraz zabudowy przez żołnierzy, a także poprawę świadomości społeczności lokalnych. Organizacja tego typu szkoleń możliwa jest dzięki wsparciu władz lokalnych – powiatowych, gminnych oraz sołectw.

W Wojskach Obrony Terytorialnej szkolenia w SRO stanowią praktyczny wymiar tzw. „mobilności szkoleniowej”, czyli zdolności szkolenia kompanii lekkiej piechoty na terenie powiatu, który jest jej rejonem działania.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Przestańcie przyjmować w swoje szeregi starych bab po 40 z grubymi dupskami. Raz że nie przedstawiają żadnej wartości jako żołnierze WOT, dwa przychodzą do was tylko po 500zł, które im płacicie. Dziurawe wojsko nie jest nam potrzebne.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama