REKLAMA
,
Terytorialsi pojechali na poligon
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ponad 250 Terytorialsów z Zamościa rozpoczęło szkolenie na poligonie w Wędrzynie. Wkrótce dołączą do nich żołnierze z batalionu z Lublina i Chełma. To pierwszy poligon lubelskich Terytorialsów w tym roku.

Reklama

Ponad 250 żołnierzy z 25 Batalionu Lekkiej Piechoty w Zamościu, kilkadziesiąt pojazdów i innego rodzaju sprzętu wojskowego wyruszyło w sobotę (25 stycznia) na pierwsze w tym roku szkolenie zintegrowane na poligonie w Wędrzynie (woj. lubuskie). Zimowy poligon potrwa do 21 lutego br. W sumie, w dwóch turach, szkolenie przejdzie ponad 500 żołnierzy OT z Lubelszczyzny.

Położony w województwie lubuskim ośrodek szkolenia poligonowego, oprócz terenów leśnych, ma obiekty zurbanizowane oraz tzw. specjalistyczne. To właśnie tego typu obiekty dają żołnierzom okazję do nauki zupełnie nowych umiejętności.

Żołnierze będą doskonalić praktyczne umiejętności, m.in. z taktyki, topografii, strzelectwa, łączności oraz udzielania pierwszej pomocy medycznej na polu walki. Na terenie ośrodka zurbanizowanego przejdą szkolenie z prowadzenia działań w rejonie zurbanizowanym.

Beata, żołnierz OT z 25 blp, na co dzień pracownik sądu, mówi:

W szeregi WOT wstąpiłam za namową koleżanki. Dotychczasowe zajęcia były bardzo interesujące, wymagające dobrej kondycji fizycznej. Mimo trudnych warunków atmosferycznych, które w żaden sposób mi nie przeszkadzały, mogliśmy jeszcze bardziej zgrywać działanie naszego zespołu, wzmocnić się wewnętrznie oraz doskonalić swoje umiejętności. Dzięki zajęciom organizowanym przez Instruktorów z MZS (Mobilnych Zespołów Szkoleniowych) czuję się potrzebna, zobowiązana i gotowa do stawienia czoła wyzwaniom.

Szkolenia zintegrowane, poza podstawowymi, wyrównawczymi oraz rotacyjnymi, są jedną z form podnoszenia umiejętności żołnierzy OT. Udział w takim szkoleniu jest obowiązkiem na trwale wpisanym w roczny kalendarz szkoleń.

***

Chętni do wstąpienia w szeregi WOT mogą zgłaszać się do właściwych ze względu na miejsce swojego zamieszkania Wojskowych Komend Uzupełnień. Najbliższe szkolenie podstawowe – przeznaczone dla osób, które nie odbywały służby wojskowej – planowane jest na 21.03. – 05.04.2020 r. w Dęblinie.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA