REKLAMA
,
Terytorialsi pomagają zorganizować wypoczynek dla dzieci
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zorganizują szkolenie lub odkażą pomieszczenia. Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagają zorganizować letni wypoczynek dla dzieci. Na co można liczyć i jak skorzystać z pomocy?

Reklama

Z pomocy Terytorialsów skorzystali już pierwsi organizatorzy wypoczynku wakacyjnego dla dzieci i młodzieży na Lubelszczyźnie. Do lubelskiej Brygady OT wpływają wnioski o wsparcie, głównie jeśli chodzi o szkolenia na temat zasad bezpieczeństwa i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Pierwsze takie szkolenie odbyło się wczoraj (29 lipca) w Krasnobrodzie. Uczestniczyły w nim dzieci z obozu sportowego.

Sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że organizatorzy wypoczynku dzieci i młodzieży mają w tym roku trudniejsze niż zwykle zadanie. Aby ich wspomóc, dowództwo WOT uruchomiło specjalną infolinię pod numerem 800-100-102. Przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00–20:00, można uzyskać tu szczegółowe informacje na temat zasad, uwarunkowań prawnych i możliwości wsparcia przez wojsko.

Oprócz szkoleń, Terytorialsi mogą też pomóc w innym zakresie. Np. udzielają pomocy medycznej czy wypełniają zadania sanitarno-higieniczne i przeciwepidemiczne na rzecz podopiecznych, pracowników i personelu ośrodków wypoczynkowych. W razie konieczności, żołnierze zapewnią wsparcie logistyczne, psychologiczne, a także przeprowadzą odkażanie pomieszczeń i sprzętu.

Organizatorzy wypoczynku letniego z Lubelszczyzny, którzy chcą skorzystać ze wsparcia WOT, po zarejestrowaniu w bazie danych, mogą składać wnioski za pomocą aplikacji webowej. Elektroniczny wniosek jest kierowany do Urzędu Wojewódzkiego, a po akceptacji przez wojewodę, zadanie wsparcia jest przesyłane do 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA