REKLAMA
,
Terytorialsi wspierają kombatantów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

We wrześniu br. grupa wolontariuszy-żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej wzięła udział w projekcie „Wakacje dla Bohatera”.

Reklama

Siedemdziesięciu kombatantów, w ramach akcji „Wakacje dla Bohatera”, przez ponad tydzień wypoczywało w wojskowym ośrodku w Międzyzdrojach. Kombatantami opiekowała się m.in. grupa wolontariuszy – żołnierzy OT z kilku brygad z całego kraju. Organizatorem i pomysłodawcą projektu było Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera”.

Kilkudniowy pobyt w Międzyzdrojach był dla kombatantów okazją do wypoczynku i podreperowania zdrowia. Wśród gości znaleźli się żołnierze Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, powstańcy warszawscy, bohater spod Monte Cassino, a także osoby ocalałe z rzezi wołyńskiej, opozycjoniści z czasów PRL oraz weterani z misji w Iraku i Afganistanie.

Organizację wypoczynku kombatantów wspierali Terytorialsi z kilku brygad OT. Wśród nich był kpr. Grzegorz Bojarski, żołnierz 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, na co dzień pełniący służbę w batalionie chełmskim. O udziale w tym projekcie powiedział:

(…) opiekowaliśmy się kombatantami, wychodziliśmy na spacery, pomagaliśmy przy zabiegach, zwykła pomoc przy starszej osobie, ale najważniejsze dla Nich, jak również dla mnie były rozmowy. Żaden film, żadna książka nie przekaże tego, co rozmowa z Tymi ludźmi. Każda historia była inna i słuchało się tych osobistych przeżyć z wypiekami na twarzy. Niejednokrotnie pojawiały się łzy wzruszenia (…). Wyjeżdżałem z domu jako żołnierz WOT, wróciłem jako żołnierz i wolontariusz „Paczki dla Bohatera”.
Warto pomagać, bo Tych osób jest i będzie coraz mniej, a przekaz ustny i obcowanie z Tymi ludźmi jest bezcenne. Pomagajmy, bo dobro wraca
– dodaje kpr. Bojarski.

Zaangażowanie w tego typu przedsięwzięcia jest praktycznym wymiarem zobowiązania żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej wobec środowiska kombatantów.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
Zapal znicz dla medyka
Zapal znicz dla medyka
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
REKLAMA