REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Terytorialsi wspierają przedszkola
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

“Terytorialsi” pomagają chełmskim przedszkolom. Można liczyć na ich wsparcie m.in. przy dezynfekcji pomieszczeń i wyposażenia placówek, szkoleniu personelu oraz dzieci z zasad bezpiecznego zachowania w warunkach zagrożenia epidemicznego.

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają placówki oświatowe w województwie lubelskim dostarczając środki dezynfekujące, ale również będą prowadzić szkolenia przygotowujące personel do pracy w nowym „reżimie sanitarnym”. Szkolenia poprowadzą żołnierze, którzy swoje doświadczenie rozwijali w ramach operacji „Odporna Wiosna”, wspierając samorządy, opiekę medyczną oraz służby sanitarne w walce z koronawirusem.
Przeprowadzenie szkolenia w placówce oświatowej lub online jest możliwe po zgłoszeniu zapotrzebowania w aplikacji „Odporna Wiosna”.

W ciągu zaledwie jednego dnia do lubelskiej Brygady OT wpłynęło blisko 20 wniosków o wsparcie, m.in. z placówek z Chełma, Lublina, Tomaszowa Lubelskiego, Nałęczowa, Kurowa i Józefowa. Dotyczą one głównie przeprowadzenia szkoleń dla personelu oraz dzieci z zasad bezpiecznego zachowania w warunkach zagrożenia epidemicznego.

Pełny zakres pomocy Terytorialsów dla placówek oświatowych obejmuje: transport, wsparcie w dezynfekcji pomieszczeń i wyposażenia placówek, szkolenia personelu oraz dzieci, a także wsparcie w pracach porządkowych, wspomagających powrót do sprawnego funkcjonowania placówek.

Przypomnijmy, kilka dni temu samorządy lokalne zdecydowały o otwarciu niektórych przedszkoli i żłobków. Funkcjonowanie tych placówek jest uwarunkowane wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Każda osoba dorosła wchodząca do przedszkola lub żłobka musi zdezynfekować ręce, rekomenduje się również codzienną dezynfekcję powierzchni dotykowych w placówce, takich jak poręcze, klamki, blaty, włączniki oraz zabawki.

Na wniosek wojewodów, żołnierze WOT w ostatnich dniach rozdystrybuowali do przedszkoli i żłobków w sumie 142 000 litrów płynu do dezynfekcji. Środek wiruso- i bakteriobójczy został dostarczony bezpośrednio do tysiąca placówek. Ponadto w środki dezynfekujące zaopatrzono 424 urzędy miast i starostw powiatowych lub wskazanych przez nich instytucji. Akcja rozwożenia płynu dezynfekującego będzie kontynuowana w kolejnych dniach w ramach zapotrzebowania kierowanego przez wojewodów do Brygad OT poprzez aplikację „Odporna Wiosna”.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*