REKLAMA
,
Terytorialsi wspierają przedszkola
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Terytorialsi” pomagają chełmskim przedszkolom. Można liczyć na ich wsparcie m.in. przy dezynfekcji pomieszczeń i wyposażenia placówek, szkoleniu personelu oraz dzieci z zasad bezpiecznego zachowania w warunkach zagrożenia epidemicznego.

Reklama

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają placówki oświatowe w województwie lubelskim dostarczając środki dezynfekujące, ale również będą prowadzić szkolenia przygotowujące personel do pracy w nowym „reżimie sanitarnym”. Szkolenia poprowadzą żołnierze, którzy swoje doświadczenie rozwijali w ramach operacji „Odporna Wiosna”, wspierając samorządy, opiekę medyczną oraz służby sanitarne w walce z koronawirusem.
Przeprowadzenie szkolenia w placówce oświatowej lub online jest możliwe po zgłoszeniu zapotrzebowania w aplikacji „Odporna Wiosna”.

W ciągu zaledwie jednego dnia do lubelskiej Brygady OT wpłynęło blisko 20 wniosków o wsparcie, m.in. z placówek z Chełma, Lublina, Tomaszowa Lubelskiego, Nałęczowa, Kurowa i Józefowa. Dotyczą one głównie przeprowadzenia szkoleń dla personelu oraz dzieci z zasad bezpiecznego zachowania w warunkach zagrożenia epidemicznego.

Pełny zakres pomocy Terytorialsów dla placówek oświatowych obejmuje: transport, wsparcie w dezynfekcji pomieszczeń i wyposażenia placówek, szkolenia personelu oraz dzieci, a także wsparcie w pracach porządkowych, wspomagających powrót do sprawnego funkcjonowania placówek.

Przypomnijmy, kilka dni temu samorządy lokalne zdecydowały o otwarciu niektórych przedszkoli i żłobków. Funkcjonowanie tych placówek jest uwarunkowane wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Każda osoba dorosła wchodząca do przedszkola lub żłobka musi zdezynfekować ręce, rekomenduje się również codzienną dezynfekcję powierzchni dotykowych w placówce, takich jak poręcze, klamki, blaty, włączniki oraz zabawki.

Na wniosek wojewodów, żołnierze WOT w ostatnich dniach rozdystrybuowali do przedszkoli i żłobków w sumie 142 000 litrów płynu do dezynfekcji. Środek wiruso- i bakteriobójczy został dostarczony bezpośrednio do tysiąca placówek. Ponadto w środki dezynfekujące zaopatrzono 424 urzędy miast i starostw powiatowych lub wskazanych przez nich instytucji. Akcja rozwożenia płynu dezynfekującego będzie kontynuowana w kolejnych dniach w ramach zapotrzebowania kierowanego przez wojewodów do Brygad OT poprzez aplikację „Odporna Wiosna”.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA