REKLAMA
,
Terytorialsi z Chełma na defiladzie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej po raz drugi w historii wezmą udział w centralnych obchodach Święta Wojska Polskiego. W uroczystej defiladzie 15 sierpnia pomaszerują także Terytorialsi z lubelskiej brygady.

Reklama

W Warszawie trwają wielkie przygotowania do defilady z okazji Święta Wojska Polskiego. W tym roku Wojska Obrony Terytorialnej reprezentować będzie 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. To duże wyróżnienie dla lubelskich Terytorialsów. W defiladzie uczestniczyć będzie pododdział sformowany z 60 żołnierzy, w tym 47 żołnierzy OT i 13 żołnierzy zawodowych, ze wszystkich pięciu batalionów lubelskiej brygady, w tym z Chełma. Ponadto zaprezentowane zostaną pojazdy będące na wyposażeniu brygady – quady i motocykle.

Żołnierze ćwiczą teraz codziennie,  przez wiele godzin. Szkolą się z ceremoniału wojskowego, musztry wojskowej, ćwiczą wspólne przemarsze krokiem defiladowym oraz przejazd pojazdów. To duże wyzwanie, gdyż wszyscy muszą przestrzegać obowiązujących reguł – tempo marszu, krok defiladowy, odpowiednia sylwetka – informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT.

Święto Wojska Polskiego to szczególny dzień dla żołnierzy. Dla żołnierzy WOT – piątej i najmłodszej formacji Polskich Sił Zbrojnych – to okazja, aby zamanifestować swoją obecność i zaprezentować się u boku najlepszych żołnierzy z innych rodzajów sił zbrojnych.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA