REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Terytorialsi z Chełma na defiladzie
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej po raz drugi w historii wezmą udział w centralnych obchodach Święta Wojska Polskiego. W uroczystej defiladzie 15 sierpnia pomaszerują także Terytorialsi z lubelskiej brygady.

Reklama

W Warszawie trwają wielkie przygotowania do defilady z okazji Święta Wojska Polskiego. W tym roku Wojska Obrony Terytorialnej reprezentować będzie 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. To duże wyróżnienie dla lubelskich Terytorialsów. W defiladzie uczestniczyć będzie pododdział sformowany z 60 żołnierzy, w tym 47 żołnierzy OT i 13 żołnierzy zawodowych, ze wszystkich pięciu batalionów lubelskiej brygady, w tym z Chełma. Ponadto zaprezentowane zostaną pojazdy będące na wyposażeniu brygady – quady i motocykle.

Żołnierze ćwiczą teraz codziennie,  przez wiele godzin. Szkolą się z ceremoniału wojskowego, musztry wojskowej, ćwiczą wspólne przemarsze krokiem defiladowym oraz przejazd pojazdów. To duże wyzwanie, gdyż wszyscy muszą przestrzegać obowiązujących reguł – tempo marszu, krok defiladowy, odpowiednia sylwetka – informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT.

Święto Wojska Polskiego to szczególny dzień dla żołnierzy. Dla żołnierzy WOT – piątej i najmłodszej formacji Polskich Sił Zbrojnych – to okazja, aby zamanifestować swoją obecność i zaprezentować się u boku najlepszych żołnierzy z innych rodzajów sił zbrojnych.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama