REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Test bez wysiadania z samochodu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przy chełmskim szpitalu działa punkt drive-thru czyli mobilny punkt pobierania wymazów do badania na obecność koronawirusa. Testy są bezpłatne i przeznaczone dla osób będących w kwarantannie. Jak to działa?

Reklama

Każda osoba przebywająca w kwarantannie, w 11 dniu jej odbywania, otrzymuje sms, który informuje ją o możliwości zgłoszenia się do punktu pobrań celem wykonania badania w kierunku COVID-19. Badanie jest zalecane, ale jest dobrowolne.

Sms ma następujące brzmienie:

W 12 dniu kwarantanny zrób bezpłatny test na koronawirusa. Adresy punktów  pobrań uzyskasz na pacjent.gov.pl lub dzwoniąc pod nr 800 190 590. Ministerstwo Zdrowia.

Osoby z powiatów chełmskiego, krasnostawskiego czy włodawskiego mogą zgłaszać się do mobilnego punktu badań przy chełmskim szpitalu. Jest to tzw. punkt drive-thru – należy tam dotrzeć samochodem, a wymaz pobierany jest bez wysiadania z auta.

Otwarte właśnie punkty pobrań wymazów zwiększają dostępność do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 i jednocześnie gwarantują osobom z kwarantanny otrzymanie wyniku badania, który potwierdzi, że są zdrowe. Wymaz pobiera się bez wysiadania z samochodu. Szybko i bezpiecznie – podkreśla Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Chełmski punkt pracuje we wszystkie dni tygodnia w godzinach od 10.00 do 12.00.

Podobny punkt działa także we Włodawie. W naszym regionie jest 10 punktów pobrań w kierunku COVID-19. Finansuje je Narodowy Fundusz Zdrowia. Oprócz Chełma i Włodawy, punkty drive-thru są w Lublinie, Puławach, Łukowie, Tomaszowie Lubelskim, Biłgoraju, Hrubieszowie, Kraśniku i Białej Podlaskiej.

Więcej informacji znajdziesz tutaj:  https://pacjent.gov.pl/punkty-pobran

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama