REKLAMA
,
Test bez wysiadania z samochodu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przy chełmskim szpitalu działa punkt drive-thru czyli mobilny punkt pobierania wymazów do badania na obecność koronawirusa. Testy są bezpłatne i przeznaczone dla osób będących w kwarantannie. Jak to działa?

Reklama

Każda osoba przebywająca w kwarantannie, w 11 dniu jej odbywania, otrzymuje sms, który informuje ją o możliwości zgłoszenia się do punktu pobrań celem wykonania badania w kierunku COVID-19. Badanie jest zalecane, ale jest dobrowolne.

Sms ma następujące brzmienie:

W 12 dniu kwarantanny zrób bezpłatny test na koronawirusa. Adresy punktów  pobrań uzyskasz na pacjent.gov.pl lub dzwoniąc pod nr 800 190 590. Ministerstwo Zdrowia.

Osoby z powiatów chełmskiego, krasnostawskiego czy włodawskiego mogą zgłaszać się do mobilnego punktu badań przy chełmskim szpitalu. Jest to tzw. punkt drive-thru – należy tam dotrzeć samochodem, a wymaz pobierany jest bez wysiadania z auta.

Otwarte właśnie punkty pobrań wymazów zwiększają dostępność do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 i jednocześnie gwarantują osobom z kwarantanny otrzymanie wyniku badania, który potwierdzi, że są zdrowe. Wymaz pobiera się bez wysiadania z samochodu. Szybko i bezpiecznie – podkreśla Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Chełmski punkt pracuje we wszystkie dni tygodnia w godzinach od 10.00 do 12.00.

Podobny punkt działa także we Włodawie. W naszym regionie jest 10 punktów pobrań w kierunku COVID-19. Finansuje je Narodowy Fundusz Zdrowia. Oprócz Chełma i Włodawy, punkty drive-thru są w Lublinie, Puławach, Łukowie, Tomaszowie Lubelskim, Biłgoraju, Hrubieszowie, Kraśniku i Białej Podlaskiej.

Więcej informacji znajdziesz tutaj:  https://pacjent.gov.pl/punkty-pobran

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA