REKLAMA
,
Ty też możesz zostać naukowcem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Samodzielne eksperymenty, doświadczenia, warsztaty… wszystko po to, by odkryć w sobie naukowca. Pomoże w tym „Naukobus” Centrum Nauki Kopernik. Już za tydzień w Chełmie. 

W poniedziałek, 25 marca, do Chełma przyjedzie „Naukobus”. To specjalne wielostanowiskowe laboratorium, które jest mobilną częścią Centrum Nauki Kopernik. „Naukobus” zaparkuje na dwa dni w Szkole Podstawowej nr 3 w Chełmie.

Reklama

„Naukobus” składa się z 15 stacji badawczych. Prezentowane będą w szkole i pozwolą na przyjrzenie się różnym zjawiskom fizycznym, chemicznym, biologicznym poprzez samodzielne eksperymenty i doświadczenia. Eksponaty, które przywiezie „Naukobus” do Chełma, zostaną rozstawione w SP nr 3. Wszyscy uczniowie będą mogli z nich korzystać przez 6 godzin dziennie. Po południu – od godz. 15 – laboratoria będą dostępne dla wszystkich mieszkańców Chełma. Bezpłatnie!

Zdaniem pracowników CNK, samodzielne eksperymentowanie to najlepsza metoda poznawania świata. Dodatkowo edukatorzy z „Naukobusa” objaśniać będą działanie eksponatów i pomogą zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki.
Siedząc na wirującym krześle można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Trójwymiarowy model ludzkiego ciała uczy tego, jak jesteśmy zbudowani, a łamigłówki to znakomity trening dla mózgu. Zobaczcie film, jak „działa” Naukobus.
Uczniowie otrzymają także „Poradnik młodego naukowca” z doświadczeniami, które będą mogli przeprowadzić sami w domu. Na nauczycieli natomiast czekać będą warsztaty „Eksponaty i eksperymenty”, które mają inspirować do wykorzystania potencjału eksponatów w nauczaniu.

„Naukobus” to nie tylko wystawa, ale także możliwość eksperymentowania oraz skorzystania ze wsparcia edukatorów i badaczy. Ci ostatni przy okazji sprawdzają, jakie eksponaty i warsztaty najlepiej przyczyniają się do rozwoju kapitału naukowego. Projekt Naukobus realizuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego z Centrum Nauki Kopernik.

Laboratoria „Naukobusu” będą dostępne w Chełmie przez dwa dni, w poniedziałek i wtorek, 26 i 27 marca br., w Szkole Podstawowej nr 3, przy Rejowieckiej 76. Od godz. 15 będą dostępne dla wszystkich. Wstęp wolny. Polecamy!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Półtorej godziny do Stołpia
Półtorej godziny do Stołpia
Urząd w czasie zarazy
Urząd w czasie zarazy
Remonty wloką się niemiłosiernie
Remonty wloką się niemiłosiernie
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Przyszłość dworca budzi emocje
Przyszłość dworca budzi emocje
REKLAMA