REKLAMA
,
Tłumy pod MOPR
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wczoraj media społecznościowe obiegł cykl fotografii zrobionych w okolicach chełmskiego MOPR. Pod ośrodkiem uwieczniono tłum kilkudziesięciu osób tłoczących się na schodach i przez budynkiem. Jak to się ma do wymogów stanu epidemii i do – po prostu – zdrowego rozsądku?

Reklama

Dzisiaj na sytuację zareagowali pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie. Apelują:

Nie ryzykuj! Umów się do MOPR! Tel. 82 565 82 59 lub 82 564 22 50

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie apeluje do mieszkańców, by zgłaszali się po wypłatę świadczeń gotówkowych na wyznaczoną przez pracowników godzinę. To pozwoli uniknąć sytuacji, jaka miała miejsce wczoraj (23 marca), gdy wbrew zaleceniom pracowników, mieszkańcy szturmem ruszyli na otwarcie kasy jednostki. Kilkudziesięciu interesantów zgromadzonych przed ośrodkiem bezwiednie, mimo zakazu zgromadzeń stworzyło warunki sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa, a więc realne zagrożenie dla siebie i swoich bliskich.

Dziś (24 marca) w chełmskim MOPR również będą wypłacane świadczenia, dlatego apelujemy do zainteresowanych mieszkańców o zdrowy rozsądek. Wypłaty nie są zagrożone, a każdy – komu przyznano świadczenie – otrzyma pieniądze, niezależnie od miejsca w kolejce – wyjaśniają pracownicy.

Do przedsionka MOPR wpuszcza się po dwie osoby, więc stanie na zewnątrz w kilkugodzinnej kolejce jest bezcelowe. Wszyscy umówieni (tel. 82 565 82 59, 82 564 22 50) odbiorą należne świadczenia bez zbędnego oczekiwana i niepożądanego zagrożenia.

Aby na przyszłość zapobiec niebezpiecznym sytuacjom, placówka rozważa wyznaczenie specjalnej strefy dla kolejki i zaangażowanie straży miejskiej w utrzymaniu porządku.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA