REKLAMA
,
Tomik Grabosia
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Witoldem Grabosiem. W środę będzie okazja poznania dawnego dziennikarza i polityka w roli poety.

Reklama

Witold Graboś – dziennikarz, senator, dwukrotny członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty powraca do Chełma. Tym razem z tomikiem swoich wierszy.
Jako poeta Graboś debiutował w Chełmie w almanachu literackim „Lustro naszych snów”. Wiersze drukował też w „Akcencie”. Ma w swoim dorobku autorski tomik „Było nie było”, a w tym roku ukazał się kolejny, zatytułowany „Układanie tęczy”.

Cały ten tomik – pisze we wstępie autor – jest próbą odnalezienia się w rzeczywistości niemożliwej, próbą porządkowania owej rzeczywistości wbrew jej naturze.

Krytyk literacki i poeta Bohdan Zadura dodaje:

Przekonuje mnie w tych wierszach coś, co nazwałbym wrażliwością pamięci, dzięki której chce się z nimi wchodzić w dialog, a zdarzają się i takie, które poruszają, żeby nie napisać, że budzą wzruszenie.

Spotkanie promujące najnowszy tomik poezji Witolda Grabosia odbędzie się w środę, 9 maja, o godz. 19, w galerii Atelier, Lwowska 24. Wstęp wolny.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Ostatnie pożegnanie Mikusa
Ostatnie pożegnanie Mikusa
Gospodarcze centrum dla młodych
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
REKLAMA