REKLAMA
,
Transport dla niepełnosprawnych uczniów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chełmie dostali nowy mikrobus. Widoczny na zdjęciu pojazd zmieści 9 osób.

Reklama
Bezpiecznie, wygodnie i z uwzględnieniem potrzeb niepełnosprawnych. Tak teraz będą podróżować uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmie. Właśnie dostali nowy 9-osobowy mikrobus.
Pojazd umożliwi podopiecznym SOSW udział w różnorodnych przedsięwzięciach – sportowych, kulturalnych czy edukacyjno-zdrowotnych.
– To zniesienie bariery transportowej i sposób na włączenie większej liczby osób niepełnosprawnych w pełniejsze uczestnictwo w życiu społeczno-kulturalnym oraz udziału w różnych formach terapii oferowanych przez placówkę – czytamy na stronie Miasto Chełm.
Placówka otrzymała mikrobus w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. PFRON przekazał na ten cel 90 tys. zł. Wkład własny w kwocie 60 tys. zł zapewnił samorząd Miasta Chełm.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA