REKLAMA
,
Tropem Wilczym już w niedzielę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W najbliższą niedzielę w Parku Miejskim odbędzie się kolejna edycja biegu „Tropem Wilczym”. To wydarzenie, które ma upamiętnić żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Reklama

W Chełmie będzie to już 4. edycja biegu. W tym roku weźmie w nim udział blisko 200 osób. Zawodnicy będą mieli do dyspozycji dwa dystanse – 1 963 m oraz 5 km. Pierwszy z nich nie jest przypadkowy, gdyż symbolizuje rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka ps. „Lalek”.

Do Parku Miejskiego organizatorzy zapraszają na godzinę 11:00. W planie jest występ muzyczny, złożenie kwiatów pod pomnikiem akcji „Burza” oraz poczęstunek wojskową grochówką. Główny bieg na 1963 m wystartuje, tak jak w całej Polsce, punktualnie o 12:00. Dłuższy przewidziany jest na 12:40. Organizatorem lokalnym w naszym mieście jest Chełmskie Towarzystwo Samorządowe, a impreza odbywa się pod patronatem honorowym Wicemarszałek Sejmu RP Beaty Mazurek.

Podobne biegi wystartują w całej Polsce oraz za granicą. Weźmie w nim udział 70 tysięcy biegaczy z 333 miast w Polsce oraz 8 miast za granicą. Będą to: Londyn (Anglia), Nowy York i Chicago (USA), Hurth (Niemcy), Wilno (Litwa), Wiedeń (Austria), Penrose Park oraz Healesville (Australia). W Biegu wezmą również udział żołnierze polscy i państw sojuszniczych w 7 misjach wojskowych w Bośni, Kosowie, Kuwejcie, na Łotwie, w Rumunii oraz w Afganistanie i Iraku.

Patronat medialny na wydarzeniem sprawuje portal chelmski.eu

Napisz komentarz
 • czesc i chalwa bochaterom hahaha

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Ostatnie pożegnanie Mikusa
  Ostatnie pożegnanie Mikusa
  Gospodarcze centrum dla młodych
  Absolutorium dla prezydenta
  Absolutorium dla prezydenta
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Waśniewskiego znowu przejezdna
  REKLAMA