REKLAMA
,
Trudne warunki na drogach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Padający od wczoraj śnieg daje się nam wszystkim we znaki. Warunki na drogach i chodnikach w Chełmie są trudne. Uważajcie na siebie!

Reklama

W Chełmie

Trudne warunki mamy na drogach i chodnikach w Chełmie. Śnieg zaczął tu padać już wczoraj po południu  i nie ustaje. Mimo, że do odśnieżania zaangażowano wszystkie możliwe siły, ruch jest poważnie utrudniony. Główne ulice w mieście są przejezdne, ale jazda odbywa się bardzo wolno, bo zalega ujeżdżony śnieg.

Ciężko  jest też na chodnikach – skarżą się chełmianie.  – Jak ktoś nie musi, najlepiej niech zostanie w domu. A na osiedlach to już kompletna masakra.

 Jeżeli chcecie wiedzieć, gdzie aktualnie pracują pługi śnieżne Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, możecie je śledzić na interaktywnej mapie. Pamiętać przy tym trzeba, że w pojazdach pracują ludzie i że maszyny muszą uzupełniać zasoby. Dlatego co jakiś czas udają się na postój.

Jeżeli liczycie na transport komunikacją miejską, to musicie uzbroić się w cierpliwość. Ze względu na warunki na drogach, pojazdy Chełmskich Linii Autobusowych kursują z opóźnieniami. 

W regionie

Jak informują pracownicy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, najtrudniejsza sytuacja jest na drogach w południowej części naszego województwa. Z intensywnymi opadami śniegu mamy więc do czynienia na drogach powiatów: tomaszowskiego, zamojskiego, hrubieszowskiego, ale także w okolicach Chełma i Lublina. Pomimo ciągłej pracy sprzętu odśnieżającego, na jezdniach zalega śnieg i tworzy się błoto pośniegowe.

Najgorzej jest w miejscach, w których występują strome podjazdy. Tam problemy mają przede wszystkim samochody ciężarowe. W powiecie chełmskim na drodze wojewódzkiej nr 812 w kierunku Krasnegostawu ciężarówki stoją na prawym pasie.

Uważajcie także na utrudnienia na trasie nr 17 Zamość – Krasnystaw. Ciężarówki mają problemy z pokonaniem wzniesienia i ostrych zakrętów w Izbicy. Podobnie jest w Olbięcinie na trasie Kraśnik – Annopol.
 

Prognozy 

Na dzisiaj (8 lutego) synoptycy IMGW wydali dla Chełma i całej Lubelszczyzny ostrzeżenie trzeciego czyli najwyższego stopnia. Ostrzeżenie dotyczy intensywnych opadów śniegu. Piszą:
 
Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym i silnym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 30 cm do 40 cm.
 

Opadom śniegu towarzyszyć będą zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez wschodni i północno-wschodni wiatr o średniej prędkości od 25 do 35 km/h, w porywach do 65 km/h.

Opady śniegu mają ustać dopiero we wtorek (9 lutego) nad ranem.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Może ktoś ma informację kiedy będą remontować ul.Henryka Sienkiewicza bo moja sąsiadka mieszka od 1968 roku i nie pamięta aby był remont goście przyjeżdżają do mnie z Warszawy z GB i mówią byli absolwenci 3 lub 1 liceum wstyd że ulica naszego wieszcza-noblisty tak wygląda.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Od lat apeluje do władz miasta o harmonogram remontu i inwestycji drogowych i co – ZERO.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Nie dziala sygnalizacja Lwowska-Armi Krajowej i AK-ogrodowa na parkingach śnieg a pod spodem lód np przy Gamie na al piulsudzkiego uważajcie bardzo ślisko.

  No votes yet.
  Please wait...
  • pilsudzkiego?

   No votes yet.
   Please wait...
 • No brawo strona czytelna jestem od dziś waszym czytelnikiem,tylko jakby na bieżąco i będzie ok.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Trochę moglibyście być bardziej na bieżąco bo te wasze wiadomości najnowsze są z 8 lutego a dzisiaj jest 10.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA