REKLAMA
,
Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie
Trwa dobra passa chełmskiego muzeum
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmskie muzeum wygrało fundusze na nowy program edukacyjny i stałą wystawę dotyczącą dziejów miasta. Ma też zapewnione wsparcie na kontynuowanie remontu swojej siedziby przy Lubelskiej 57.

Reklama

Muzeum Ziemi Chełmskiej im. W. Ambroziewicza w Chełmie zgłosiło się do XII edycji ogólnopolskiego programu Patriotyzm Jutra i zdobyło fundusze na realizację projektu edukacyjnego dla chełmian „Bug, który łączy. Tradycje regionu nadbużańskiego”.

W ramach koordynowanego przez Muzeum Historii Polski programu, chełmska placówka otrzymała grant w wysokości 23 tys. zł. Pieniądze te pomogą przygotować m.in. warsztaty, spotkania autorskie i widowiska obrzędowe. Wszystko zaplanowane na jesień 2020 r.

To kolejna w tym roku dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznana chełmskiemu muzeum. W kwietniu jednostka otrzymała 75 tys. zł na modernizację wyposażenia, czyli zakup urządzeń pozwalających utrzymać odpowiednią sterylność i wilgotności w pomieszczeniach, w których przechowywane i eksponowane są zbiory oraz 300 tys. zł na kontynuację rozpoczętego pod koniec 2019 r. remontu budynku przy ul. Lubelskiej 57. Dofinansowanie pozwoli na kontynuację zaczętych prac czyli m.in. wymianę okien, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, remont dachu i elewacji.

Z kolei na początku marca muzeum otrzymało dofinansowanie na stałą ekspozycję w ramach zadania Wspieranie działań muzealnych MKiDN. Na dwuletni projekt stałej wystawy historycznej „Chełm jest jego imię…” Dzieje miasta od X do XX wieku przyznano 229 tys. zł. Więcej  na ten temat pisaliśmy tutaj.

Przy okazji przypominamy, że od kilku dni chełmskie muzeum ponownie udostępnia swoje zbiory zwiedzającym. O szczegółach piszemy tutaj.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA