REKLAMA
,
Trwa kolejny etap remontu Kolejowej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ulicę Kolejową w Chełmie lepiej teraz omijać. Przynajmniej na odcinku od Starościńskiej do Kińczyka. Zobaczcie na naszych zdjęciach, co się tam dzieje.

Reklama

Trwa trzeci i ostatni etap przebudowy ulicy Kolejowej w Chełmie. Etap ten dotyczy ponadkilometrowego odcinka od skrzyżowania z ulicą Obłońską do skrzyżowania z Aleją Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zadanie to wykonawca podzielił na mniejsze odcinki, by ograniczyć utrudnienia w ruchu. Drogowcy najpierw zamknęli odcinek od skrzyżowania z aleją Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Michała Kińczyka. Teraz pracują na kolejnym odcinku – między Starościńską a Kińczyka.

Odcinkiem tym da się przejechać, bo drogowcy zapewnili przejazd mieszkańcom i do funkcjonujących tam firm. Ale to wyprawa ekstremalna. Kto nie musi, lepiej niech nie wjeżdża. Na naszych zdjęciach widać najlepiej,

na jakim etapie są roboty.

W ramach zaplanowanych prac, ulica Kolejowa zyska nową nawierzchnię, ale także nowe chodniki, zatoki autobusowe i zjazdy. Remont przejdzie też kanalizacja deszczowa, przebudowane zostanie oświetlenie, a na koniec znów pojawi się zieleń. Więcej na ten temat pisaliśmy m.in. tutaj.

Jeden z naszych Czytelników sygnalizował, że na remontowanej Kolejowej „większość wjazdów nie pokrywa się z bramami i budynkami”. My nie mamy takich obserwacji. Tym bardziej, że na odcinku, który lustrował nasz reporter, wjazd powstaje na razie tylko w jednym miejscu i pokrywa się z bramą.

Wartość inwestycji to ponad 9,38 mln zł, z czego 80 proc. stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Całość prac ma się zakończyć do 2 grudnia 2020 roku. Wykonawcą jest konsorcjum firm, dla których liderem jest BG Construction z Wólki Tarnowskiej.

Jedźcie ostrożnie i uważajcie na znaki!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA