REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Trwa kolejny etap remontu Kolejowej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ulicę Kolejową w Chełmie lepiej teraz omijać. Przynajmniej na odcinku od Starościńskiej do Kińczyka. Zobaczcie na naszych zdjęciach, co się tam dzieje.

Reklama

Trwa trzeci i ostatni etap przebudowy ulicy Kolejowej w Chełmie. Etap ten dotyczy ponadkilometrowego odcinka od skrzyżowania z ulicą Obłońską do skrzyżowania z Aleją Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zadanie to wykonawca podzielił na mniejsze odcinki, by ograniczyć utrudnienia w ruchu. Drogowcy najpierw zamknęli odcinek od skrzyżowania z aleją Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Michała Kińczyka. Teraz pracują na kolejnym odcinku – między Starościńską a Kińczyka.

Odcinkiem tym da się przejechać, bo drogowcy zapewnili przejazd mieszkańcom i do funkcjonujących tam firm. Ale to wyprawa ekstremalna. Kto nie musi, lepiej niech nie wjeżdża. Na naszych zdjęciach widać najlepiej,

na jakim etapie są roboty.

W ramach zaplanowanych prac, ulica Kolejowa zyska nową nawierzchnię, ale także nowe chodniki, zatoki autobusowe i zjazdy. Remont przejdzie też kanalizacja deszczowa, przebudowane zostanie oświetlenie, a na koniec znów pojawi się zieleń. Więcej na ten temat pisaliśmy m.in. tutaj.

Jeden z naszych Czytelników sygnalizował, że na remontowanej Kolejowej „większość wjazdów nie pokrywa się z bramami i budynkami”. My nie mamy takich obserwacji. Tym bardziej, że na odcinku, który lustrował nasz reporter, wjazd powstaje na razie tylko w jednym miejscu i pokrywa się z bramą.

Wartość inwestycji to ponad 9,38 mln zł, z czego 80 proc. stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Całość prac ma się zakończyć do 2 grudnia 2020 roku. Wykonawcą jest konsorcjum firm, dla których liderem jest BG Construction z Wólki Tarnowskiej.

Jedźcie ostrożnie i uważajcie na znaki!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama