REKLAMA
,
Trwa remont przyszpitalnej przychodni
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W chełmskim szpitalu trwa obecnie remont przyszpitalnej przychodni oraz niektórych oddziałów. Sporo gabinetów zostało tymczasowo przeniesionych. Pod koniec sierpnia remont czeka drugą część przychodni. 

Reklama

– Musieliśmy znaleźć jakieś rozwiązania zastępcze na rozmieszczenie poradni.  Nie chcieliśmy całkowicie zamykać poradni, bo są ogromne potrzeby społeczne warunkujące ich funkcjonowanie – wyjaśnia nam Jacek Buczek, dyrektor chełmskiego szpitala. Jak się okazuje w ciągu roku poradnie przyszpitalne przyjmują około 100 tysięcy pacjentów.

– Staraliśmy się oznakować drogi dojścia do poszczególnych poradni, tak, żeby było bardzo czytelne – dodaje Buczek.  Na drzwiach do remontowanej części obiektu umieszczone zostały informacje dla pacjentów, gdzie tymczasowo zostały przeniesione poszczególne gabinety.

Przychodnia nie była remontowana od czasu, gdy została oddana do użytku, czyli od 26 lat. Wymienione zostaną podłogi, okna i drzwi, glazury. Pojawi się również energooszczędne oświetlenie. Jak twierdzi dyrekcja placówki, największym problemem będzie remont holu głównego. Wówczas dojście do poszczególnych gabinetów będzie odbywało się bocznymi klatkami schodowymi.  W ramach trzeciego etapu zostanie wyremontowane główne wejście do przychodni. Zgodnie z projektem schody będą miały nowe zadaszenie, nad którym znajdzie się podświetlony napis: „szpital”. Schody wejściowe z kolei zyskają stabilną podbudowę. – Do tej pory była to zwykła prowizorka, która zagrażała bezpieczeństwu – wyjaśnia Buczek. Nowe schody mają stać się wizytówką szpitala.

To nadal nie koniec remontów w chełmskim szpitalu. Kończy się już remont pomieszczeń, które ma zając oddział ginekologii. Miejsce po tym oddziale, po remoncie zajmie oddział wewnętrzny III. Z kolei sale opuszczone przez internę, również po uprzednim remoncie, przejmie urologia, która ma „ustąpić miejsca” kardiologii na której zrobiło się ostatnio dość ciasno.

– Remonty zostaną zakończone w tym roku. Wszystkie prace są realizowane w trosce o pacjentów. Chcemy maksymalnie podnieść warunki w których przebywają chorzy – wyjaśnia Buczek.

Urząd Marszałkowski przyznał szpitalowi na remonty około 2,5 mln zł, część pieniędzy to oszczędności po ogłoszonych przetargach.  Chełmski szpital uzyskuje coraz lepsze wyniki finansowe. Dyrektor Buczek, mimo, że wielu zarzucało mi brak styczności z lecznictwem zdaje się być dobrym menadżerem i zarządcą majątku chełmskiego szpitala. Podobne zdanie mają władze województwa, które doceniają starania Jacka Buczka.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA