REKLAMA
,
Trwa szczepienie chełmian
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmski szpital zaszczepił już wszystkich, którzy się zgłosili z grupy 0. Teraz medycy przyjmują drugą dawkę. Ruszyło też szczepienie seniorów.

Reklama

W Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Chełmie zaszczepiono wszystkich pracowników z grupy 0, którzy do szczepienia się zgłosili. Grupa liczyła ponad tysiąc osób.

Szpital otrzymał ostatnio 360 dawek szczepionki na drugą dawkę dla grupy zero i 30 dawek dla seniorów z grupy pierwszej. Wszystkie te dawki zostaną wykorzystane w tym tygodniu – powiedziała PAP dyrektor placówki Kamila Ćwik. – Na następny tydzień szpital planuje zamówić około 900 dawek.

Chełmski szpital zaszczepił też pierwszą dawką pracowników i pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Nowinach. Tam do szczepienia zgłosiło się około 200 chętnych.

Z kolei w poniedziałek placówka rozpoczęła szczepienie seniorów. Tylko w piątek (22 stycznia) na zastrzyki zapisało się ponad 700 osób. Listę kolejnych 700 chętnych zgłosili pracownicy chełmskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, którzy odwiedzali seniorów w domach. W ten więc sposób zajęte są wszystkie terminy szczepień do końca marca.

Tak samo wygląda sytuacja w innych punktach szczepień w Chełmie. W mieście działa osiem punktów: szpital, dwie miejskie przychodnie i podmioty prywatne.
Jak powiedział Mariusz Żabiński, dyrektor Miejskiego Samodzielnego Publicznego ZOZ w Chełmie w rozmowie z Radiem Lublin, obie miejskie przychodnie mają już zajęte wszystkie dostępne miejsca do szczepień do końca marca. Zapewnia jednak, że w momencie, kiedy pojawią się nowe terminy, placówki wznowią rejestrowanie chętnych.

***

W województwie lubelskim przeciw COVID-19 zaszczepiono już około 43,7 tys. osób, w tym ponad 3,8 tys. otrzymało drugą dawkę – czytamy w rządowym raporcie szczepień. W kraju liczba szczepień wynosi prawie 777 tysięcy.

Najwięcej szczepień – ponad 17,5 tys. – wykonano w Lublinie. Prawie 3 tys. w powiecie puławskim, ponad 2,9 tys. w Białej Podlaskiej, ponad 2,1 tys. w Zamościu i ponad 1,8 tys. w Chełmie.

Zamów transport na szczepienie

Osoby niepełnosprawne, które mają trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień, mogą skorzystać z bezpłatnego transportu. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie zapewnienia mieszkańcom miasta pomoc w dowozie.
Mogą więc z niego skorzystać:
– osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami.
 

Potrzebę dowozu na szczepienie pracownicy MOPR przyjmują od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:30-15:30, pod numerem telefonu 692 589 699.

***

 
Lista punktów szczepień przeciwko Covid-19 dostępna jest na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA