REKLAMA
,
Trzeci dzień matur. Dziś angielski
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dzisiaj trzeci dzień tegorocznych matur. Absolwenci szkół średnich piszą dzisiaj egzamin z języka angielskiego. Trzymamy kciuki!

Reklama

Z prawie miesięcznym opóźnieniem, tylko część pisemna i w zachowaniem reżimu sanitarnego. W poniedziałek (8 czerwca) rozpoczęły się matury. W województwie lubelskim do najważniejszego egzaminu w życiu przystąpiło około 20 tysięcy osób. W kraju to liczba ponad 270 tys. W poniedziałek uczniowie pisali egzamin z języka polskiego, a wczoraj z matematyki.

Dzisiejszy egzamin z języka angielskiego budzi chyba najmniej obaw wśród młodych ludzi. To już trzeci dzień matur, więc wszyscy już się oswoili z sytuacją – mówią uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie i dodają, że akurat język angielski był w ich szkole na wysokim poziomie.

Dzisiejszy egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym rozpocznie się o godz. 9.00, a rozszerzonym o godz. 14.00.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że

tegoroczne matury są wyjątkowe.

Przy zachowaniu szczególnego reżimu sanitarnego, dla większości są tylko egzaminy pisemne. Egzaminy ustne będą składać tylko ci, którzy zamierzają ubiegać się o miejsce na uczelniach zagranicznych.

Szkoły, w których odbywają się matury, przygotowały kilka odrębnych wejść dla swoich uczniów, by nie gromadzili się nadmiernie w jednym miejscu. Jest więcej sal i więcej zespołów nadzorujących pracę. Np. w I LO w Chełmie 217 uczniów ulokowano w  kilkunastu różnych salach. Ławki ustawiono w odległości co najmniej 1,5 metra jedna od drugiej.
Każdy abiturient wchodząc do szkoły musi zdezynfekować ręce, mieć maseczkę ochronną lub przyłbicę. Na sali egzaminacyjnej może je zdjąć. Na maturę każdy przynosi własne przybory do pisania, linijki czy kalkulatory. Po egzaminie wszystkie sale są sprzątane i dezynfekowane.

W tym roku egzaminy maturalne potrwają do 29 czerwca. Wyniki ogłoszone zostaną 11 sierpnia.

Komu nie powiedzie się na jednym z egzaminów, będzie mógł jeszcze w tym roku przystąpić do sesji poprawkowej.  Egzamin poprawkowy zostanie przeprowadzony 8 września. Będzie to egzamin wyłącznie w formie pisemnej. Wyniki poprawki będą ogłoszone 30 września br.

Połamania piór!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA