REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Trzy dni w Wojsławicach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

X Spotkanie Trzech Kultur zaczyna się dziś po południu w Wojsławicach. Na uczestników czeka trzy dni ciekawych spotkań, koncertów, wystaw, degustacji…

Reklama

Spotkania trzech kultur to cykliczna impreza promująca dziedzictwo kulturowe dawnego miasteczka, w którym niegdyś w zgodzie żyli wyznawcy trzech religii: chrześcijańskiej, prawosławnej i judaistycznej.

Podczas imprezy uczestnicy znajdą wydarzenia nawiązujące do każdej z religii/kultur m.in. nabożeństwa, koncerty, wystawy. Piątek poświęcono judaizmowi. Zapraszamy do wojsławickiego Domu Kultury, gdzie zobaczyć będzie można m.in. spektakl Teatru NN „Był sobie raz…”.

W sobotę spotkania przeniosą się w plener, a zdominuje je prawosławie ze swoimi modlitwami, pieśniami i obyczajami. Zespół Kumowianki pokaże m.in. widowisko obrzędowe „Pierzaki”.

W ostatnim, kulminacyjnym dniu festiwalu, w niedzielę 17 czerwca, w Wojsławicach rozbrzmiewać będą pieśni religijne. O godz. 13 zacznie się XVII Przegląd Pieśni Religijnej. Celem przedsięwzięcia jest kontynuacja Przeglądów Pieśni Religijnych w Wojsławicach rozpoczętych w 2001 r. Na przegląd przyjeżdża z roku na rok coraz większa grupa uczestników z całego województwa. 

Zobaczcie szczegółowy program:

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • A wczesniej byla informacja?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama