,
Trzy medale na początek sezonu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

To było udane rozpoczęcie sezonu w wykonaniu młodych chełmskich zapaśniczek. Z Pucharu Polski przywiozły trzy medale.

W Karlinie (woj. łódzkie) rozegrano Puchar Polski Kadetek (15-17 lat) w zapasach. Zawody stanowiły pierwszą eliminację do najważniejszej imprezy roku w tej grupie wiekowej tj. Mistrzostw Polski Juniorek młodszych rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Jak poradziły sobie zawodniczki MKS Cement-Gryf Chełm?

Pierwsze medale w tym roku dla klubu zdobyły: Wiktoria Kamela – srebrny (III LO Chełm), Monika Dadas – brązowy (ZSGiH Chełm) i Nikola Skórska – brązowy (ZSBiG Chełm).
Wysoko punktowane siódme miejsce zajęła najmłodsza w drużynie ubiegłoroczna mistrzyni Polski Młodziczek Marta Gajowniczek (SP nr 1 w Chełmie).

Wśród 57 klubów z terenu całego kraju, młode zawodniczki klubu Cement-Gryf wywalczyły też puchar za zajęcie II miejsca w klasyfikacji drużynowej. Po zakończonym turnieju Kamela, Dadas, Skórska i Gajowniczek zostały na zgrupowaniu kadry narodowej.

Dziewczęta do zawodów przygotowali trenerzy Dariusz Kucharski i Igor Lobas.