REKLAMA
,
Trzy miliony na stadion lekkoatletyczny
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przy II Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie powstanie stadion lekkoatletyczny. Miasto dostało właśnie na ten cel 3 miliony złotych z programu „Sportowa Polska”.

Reklama
Miasto Chełm pod koniec marca aplikowało o wsparcie w ramach programu „Sportowa Polska” do Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Starania o fundusze na stadion zwieńczone zostały sukcesem i budżet miasta zasili dodatkowe 3 mln zł. 
 
Za pieniądze te przy II LO powstanie stadion lekkoatletyczny. Projekt przewiduje budowę bieżni okrężnej czterotorowej o długości 400 m wraz z bieżnią prostą sześciotorową o długości 130 metrów. Ich nawierzchnia zostanie wykonana z tworzywa poliuretanowo-gumowego. Wewnątrz powstanie arena centralna, na której znajdą się m.in.: trawiaste boisko do piłki nożnej, rzutnia dyskiem, młotem, oszczepem oraz do pchnięcia kulą, a także skocznie do skoku o tyczce, wzwyż i w dal. Obok bieżni zaprojektowano trybunę na 100 miejsc, przewidziano również budowę kontenerów magazynowych na sprzęt sportowy.
 
W ramach tego samego zadania przeprowadzony zostanie także remont zaplecza – szatni i sanitariatów w budynku II LO. Przebudowa obejmie m.in. wykonanie nowych posadzek, wymianę okładzin ściennych, urządzeń sanitarnych, instalacji grzewczej i elektrycznej, a także instalację tablic elektrycznych i nowego oświetlenia LED.
 
– Z miejsca zabieramy się do działania i rozpoczynamy prace związane z przygotowaniem procedury przetargowej – zapowiada prezydent Jakub Banaszek.
 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Boisko szkolne +3mln zł na remont = stadion sportowy. Godne nagrody Pulitzera

  No votes yet.
  Please wait...
 • A co przy I LO?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Dotacje mnie cieszy.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Złośliwie pytam – kiedy realizacja?

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA