REKLAMA
,
Trzy zaginięcia dzieci w jedno popołudnie!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

We wtorkowe popołudnie policjanci z Włodawy mieli sporo pracy. Tylko w ciągu kilku godzin dostali zgłoszenia o zaginięciu trójki dzieci. Dwoje z nich zniknęło w Okunince. 

Reklama

Pierwsze zgłoszenie dyżurny włodawskich policjantów odebrał około godz. 16. Dotyczyło 6-latka, który przebywał z matką przy tzw. „dmuchańcach” w Okunince. Dziecko nagle zaginęło. Zrozpaczona matka wezwała na pomoc policję, która podjęła poszukiwania chłopca.  W międzyczasie dziecko całe i zdrowe wróciło do mamy.

– Po godz. 17 na telefon alarmowy zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że w Okunince znalazła 3-4 letnie dziecko i czeka z nim pod jedną z restauracji. Po chwili zadzwonił mężczyzna, który zgłosił zaginięcie swojego syna. Z opisu wynikało, że jest to to samo dziecko, którym zaopiekowała się kobieta. Maluch cały i zdrowy wrócił do rodziców – informuje Bożena Szymańska z włodawskiej komendy policji.

Dwie godziny później włodawscy mundurowi znów ruszyli na poszukiwania zaginionego dziecka. O godzinie 19 dyżurny odebrał kolejne zgłoszenie o zaginięciu 3,5 letniego chłopca w Wytycznie. Jak informowali rodzice, chłopczyk bawił się przed domkiem letniskowym i znikł z pola widzenia rodziny. Mieszkańcy domku przeszukali okolicę i nie odnaleźli dziecka.

– Na miejsce dyżurny skierował policjantów z Urszulina i Włodawy, którzy przystąpili do poszukiwań chłopca. W poszukiwaniach uczestniczyli również Strażacy z Włodawy, Urszulina, Wytyczna i Wereszczyna, funkcjonariusze Straży Granicznej, przewodnik z psem tropiącym, do działań z uwagi na specyfikę terenu przygotowano też łódź patrolową. Podczas szerokiej akcji poszukiwawczej na piętrze domku rodzina znalazła schowanego pod materacami chłopca – opisuje Szymańska.

Jak się okazało nie był to pierwszy przypadek gdy chłopczyk schował się przed domownikami.

Policjanci przeprowadzili z każdym z rodziców rozmowy o sposobie sprawowania opieki nad dziećmi i konieczności właściwego nadzoru.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA