REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Twarz wielostronna
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

obraz

Zdjęcie 1 z 5

Malarka w sposób odważny, wyjątkowo ciekawy i zagadkowy prezentuje wyobrażenie na temat złożoności człowieka i relacji międzyludzkich. Zapraszamy na nową wystawę do Chełmskiej Biblioteki Publicznej.

Tematem malarskich rozważań Jolanty Kuśmierz jest człowiek – jego złożoność i nieoczywistość. To refleksyjne malarstwo nastroju, którego głównym elementem jest figura ludzka. Postaci prowadzą dialog bez słów ze sobą oraz widzem, przenikają się, nakładają na siebie w różnych zestawieniach. Powtarzające się kolory to czernie, szarości i błękity z dodatkiem ciepłych barw. Całość dopełnia kontur, płynna i wyrazista linia oraz chropowata faktura.

Wystawa obejmuje realizacje malarskie z ostatnich kilku lat. Jest to podróż do wnętrza obrazu, które wzrusza oraz sprzyja zamyśleniu i kontemplacji. Autorka, nawiązując do surrealistycznych wizji, w sposób odważny, wyjątkowo ciekawy i zagadkowy prezentuje wyobrażenie na temat złożoności człowieka i relacji międzyludzkich. Jolanta Kuśmierz to artystka wielkiego formatu, jej malarstwo wzbudza w odbiorcach wiele emocji i zmusza do głębokiej refleksji.

Jolanta Kuśmierz mieszka i pracuje w Wisznicach w powiecie bialskim. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie oraz Instytut Wychowania Artystycznego UMCS. Pedagog z wieloletnim stażem pracy, jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków z siedzibą w Lublinie. Autorka ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. W Chełmie jej prace prezentowane będą po raz pierwszy.

Chełmska Biblioteka Publiczna oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Plastyków w Lublinie zapraszają na wystawę malarstwa Jolanty Kuśmierz „Twarz wielostronna” w piątek 2 marca 2018 r., godz. 17, galeria Nova ChBP, Partyzantów 40. Wystawę będzie można oglądać do 11 kwietnia br. Wstęp wolny. 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*