REKLAMA
,
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od 21 do 28 lutego trwa w całym kraju Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Także w Chełmie. Sprawdź, gdzie możesz udać się po pomoc.

Reklama

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą są bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad będą udzielać prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jest związana z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. Ma on służyć przypominaniu o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin.

W akcję włączają się m.in. pracownicy chełmskiego oddziału Prokuratury Okręgowej w Lublinie, którzy będą informować pokrzywdzonych o przysługujących im prawach i pomagać w załatwieniu spraw. Dyżurować będą od najbliższego piątku 21 lutego do 28 lutego (bez soboty i niedzieli) w siedzibie prokuratury w Chełmie przy ul. Sienkiewicza 20. Porady będą udzielane w godzinach 11:30-15:30.

Po bezpłatną poradę będzie można też udać się do Sądu Rejonowego w Chełmie przy Pl. Kościuszki 3 oraz przy Al. Żołnierzy I AWP 16. Harmonogram poniżej lub na stronie Sądu Rejonowego w Chełmie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA