REKLAMA
,
Tysiące wiernych będzie się modlić na granicy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by wspólnie modlić się za Ojczyznę.

Z archidiecezji lubelskiej w akcji weźmie udział parafia w. ap. Piotra i Pawła w Świerżach oraz parafia św. Jana Nepomucena w Dorohusku. Program tutaj.

Reklama

Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała „odmawiajcie codziennie różaniec”. 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie – mówi Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem Różańca Do Granic.

7 października punkty modlitwy będą zlokalizowane wzdłuż całej granicy Polski (łącznie  ponad 3,5 tys. km) co kilometr. W Polsce istnieje 22 diecezje graniczne, w 18 z nich, wyznaczeni są już koordynatorzy oraz kościoły stacyjne, w których tego dnia odbędzie się Msza Święta i nabożeństwo Maryjne dla osób, które będą modlić się będą na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie do granicznych punktów modlitwy.

Potrzeba miliona Polaków, którzy staną na granicach Polski z różańcami w dłoniach.  Wszystkich, których serce poruszy się na wieść o naszej inicjatywie prosimy o włączenie się w przygotowanie tego wydarzenia.  Organizujcie grupy na konkretne punkty modlitwy. Wiemy, że to wydarzenie będzie wymagało odwagi, wysiłku i determinacji, ale wierzymy, że uda – dodaje Bodasiński.

Więcej informacji na stronie internetowej.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA