REKLAMA
,
Tysiące wiernych będzie się modlić na granicy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by wspólnie modlić się za Ojczyznę.

Z archidiecezji lubelskiej w akcji weźmie udział parafia w. ap. Piotra i Pawła w Świerżach oraz parafia św. Jana Nepomucena w Dorohusku. Program tutaj.

Reklama

Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała „odmawiajcie codziennie różaniec”. 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie – mówi Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem Różańca Do Granic.

7 października punkty modlitwy będą zlokalizowane wzdłuż całej granicy Polski (łącznie  ponad 3,5 tys. km) co kilometr. W Polsce istnieje 22 diecezje graniczne, w 18 z nich, wyznaczeni są już koordynatorzy oraz kościoły stacyjne, w których tego dnia odbędzie się Msza Święta i nabożeństwo Maryjne dla osób, które będą modlić się będą na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie do granicznych punktów modlitwy.

Potrzeba miliona Polaków, którzy staną na granicach Polski z różańcami w dłoniach.  Wszystkich, których serce poruszy się na wieść o naszej inicjatywie prosimy o włączenie się w przygotowanie tego wydarzenia.  Organizujcie grupy na konkretne punkty modlitwy. Wiemy, że to wydarzenie będzie wymagało odwagi, wysiłku i determinacji, ale wierzymy, że uda – dodaje Bodasiński.

Więcej informacji na stronie internetowej.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA