REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
“Ubu Tour 2015” w ChBP
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Współpraca Narodowego Teatru Starego z Krakowa z Chełmską Biblioteką Publiczną, zaowocowała wystawieniem adaptacji sztuki Alfreda Jarry’ego w ramach “Ubu Tour 2015”. 

Propozycję współpracy od Narodowego Teatru Starego z Krakowa w sprawie „Ubu Tour 2015” w Chełmską Biblioteką Publiczną należy traktować jako wyróżnienie. Nie codziennie bowiem zdarza nam się goscić w Chełmie zarówno Sztukę, ale też Artystów tej miary. – Dlatego też pokaz najnowszej adaptacji, kontrowersyjnej, ale klasycznej zarazem sztuki Alfreda Jarry’ego, przygotowanej przez słynnego Jana Klatę, był zaszczytem i możliwością zapewnienia chełmianom kontaktu ze sztuką wysoką – komentuje zespół ChBP.

Na to wydarzenie przygotowano 250 darmowych wejściówek, które rozeszły się w ciągu kilku godzin. Zgromadzona w teatralnym namiocie publiczność, żywo reagując na sceniczne wydarzenia, także udowodniła, że to spotkania miało sens.

„Ubu Tour 2015” to nie tylko wyżyny artystyczne, ale także bardzo skomplikowane i wymagające przedsięwzięcie logistyczne. Zanim więc, w poniedziałkowy wieczór, chełmska widownia spotkała się ze sztuką, odpowiednie ekipy techniczne zajmowały się przygotowaniem specjalnego namiotu, potem teatralnej widowni, a na końcu scenografii i oświetlenia scenicznego.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*