REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Uczniowie powinni jeździć za darmo
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W piątek w Urzędzie Miasta petycję w sprawie wprowadzenia w Chełmie bezpłatnej komunikacji publicznej dla uczniów i przedszkolaków złożyło Stowarzyszenie „Nasz Chełm”. Zdaniem jego działaczy darmowa komunikacja to przyszłość także CLA.

Reklama

Zdaniem „Naszego Chełma” wprowadzenie tego rozwiązania będzie okazją do podjęcia społecznej dyskusji nad usprawnieniem tras i rozkładów jazdy. Dla znajdującej się w kiepskiej kondycji spółki Chełmskie Linie Autobusowe może być to szansa na pozyskanie nowych pasażerów.

Bezpłatny transport może zachęcić rodziców najmłodszych mieszkańców do korzystania z komunikacji publicznej. Oczywiście chodzi o argument ekonomiczny – nie będą musieli dowozić swoich pociech własnymi samochodami. Istotne jest jednak to, że ubożsi nie będą musieli wydawać pieniędzy na bilety. Spopularyzuje i wypromuje używanie komunikacji miejskiej. Dobrze zorganizowana komunikacja, to także poprawa bezpieczeństwa wędrujących do szkół najmłodszych chełmian.

Liczba przewożonych osób od co najmniej 10 lat systematycznie spada mówi Joanna Bielecka, Prezes “Naszego Chełma”. – Naszym zdaniem firma chcąc odbudować swoje znaczenie musi szukać nowoczesnych rozwiązań. Takie już funkcjonują choćby w Krakowie i Warszawie. Za kilkanaście dni wdroży je Lublin.

Treść petycji znajdziecie tutaj

xxx

Bezpłatna komunikacja miejskiej dla dzieci w Krakowie działa od ponad roku. Tamtejsi uczniowie szkół podstawowych i dzieci, które jeszcze nie chodzą do szkoły jeżdżą komunikacją miejską bezpłatnie. Z darmowej komunikacji dzieci mogą korzystać codziennie przez cały rok szkolny. Od 1 września tego roku rozwiązanie takie wprowadził samorząd Warszawy. Z kolei w listopadzie tego roku stosowną uchwałę przyjęła Rada Miasta Lublina. Przepisy będą obowiązywać od 1 stycznia 2018 r. Poważnie zastawiają się nad tym także władze Świdnika.

Samorządy wprowadzające bezpłatną komunikację stosują różne modele tego rozwiązania. Może więc czas także na Chełm i miejską dyskusję na ten temat. Czekamy na Wasze opinie i propozycje.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • To bardzo dobry pomysł. Brawo Nasz Chełm. !!!

  No votes yet.
  Please wait...
 • jhg, To znaczy że trzeba coś z tym zrobić. Autobusy są stare i duże. Może kupić małe i ekologiczne?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Julita ostatnio miałem niewątpliwą przyjemność stać na światłach za takim „ekologicznym” autobusem, moje nieszczęście polegało na tym, że nie miałem włączonego obiegu wewnętrznego w aucie no i niestety mało co się nie udusiłem, tak na oko to nawet 10 wiekowych passerati z „diesel musi dymić” miałoby problem dorównać temu smrodowi.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama