REKLAMA
,
Uczniowie z Chełma wybierają Europę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uczniowie I LO biorą udział w tegorocznej Paradzie Schumana. Kolorowy korowód zwolenników integracji europejskiej wyruszy 11 maja w samo południe.

Reklama

W sobotę (11 maja) o godzinie 12:00 z Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie wyruszy Parada Schumana – coroczny korowód zwolenników integracji europejskiej. W wydarzeniu – w ramach projektu „Wybieram swoją Europę” – wezmą udział uczniowie i uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie.

Parada Schumana to proeuropejskie obywatelskie zgromadzenie, organizowane przez Fundację Schumana już po raz dziewiętnasty.

W tym roku chcemy szczególnie podkreślić, że przynależność Polski do UE gwarantuje nam szereg korzyści. Nie tylko w szerszym kontekście społeczno – politycznym i gospodarczym, ale i codziennym życiu każdego z nas  –  zwraca uwagę Rafał Dymek, dyrektor Fundacji Schumana. – Dlatego tak ważne dla nas jest, aby tego dnia, bez względu na partyjne zamiłowania uczestników Parady, wspólnie zamanifestować nasze poparcie dla członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Parada Schumana wyruszy w samo południe ze skrzyżowania Krakowskiego Przedmieścia i ulicy Miodowej, a zakończy się w Miasteczku Schumana, które będzie miejscem spotkań i dyskusji o tematach europejskich, wymiany doświadczeń i informacji podanych w atrakcyjny i interaktywny sposób. W Miasteczku zaprezentują się najciekawsze inicjatywy organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych działające na rzecz integracji europejskiej.

Organizatorzy podkreślają, że Parada Schumana jest manifestacją obywatelską, jej intencją nie jest promocja jakiejkolwiek partii politycznej.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/271997300406539/ .

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA