REKLAMA
,
Uczyli się w Chełmie. Mają pracę marzeń!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

O tym, że chełmski PWSZ szkoli lotników, wiadomo od dawna. O tym, jak wygląda życie zawodowe absolwentów kierunków lotniczych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, słyszymy niewiele – a jest się czym pochwalić.

W branży lotniczej pracuje obecnie większość z absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Kończąc kierunki lotnicze, otrzymali niezbędne specjalistyczne licencje. Są to piloci samolotowi, piloci śmigłowcowi oraz mechanicy lotniczy. Do tej pory PWSZ wykształcił 115 pilotów samolotowych, 18 pilotów śmigłowcowych oraz 30 mechaników lotniczych.

Reklama

Latają dla największych i spełniają marzenia

– Podjęcie wymarzonej pracy przez każdego z naszych absolwentów jest dla  nas sukcesem. Jednym z największych było zatrudnienie przez Wizz Air na stanowisku kapitana, jednego z pierwszych absolwentów Pana Roberta Sklorza, który pracuje tam już od sześciu lat – informuje z satysfakcją Anna Oskierko, Cetrum Lotnicze PWSZ w Chełmie. Jak zostaliśmy poinformowani, chełmscy piloci zatrudniani są przez takie linie lotnicze, jak Polskie Linie Lotnicze LOT, Wizz Air, Ryanair oraz Travel Service. Oprócz tego część absolwentów pracuje na stanowiskach instruktorskich w prywatnych ośrodkach szkoleniowych oraz aeroklubach. Niewątpliwie, władze PWSZ w Chełmie mają powód do dumy.

– Dużym sukcesem jest zatrudnienie absolwenta specjalności pilotaż śmigłowcowy, Pana Piotra Kolobius na stanowisku pilot doświadczalny w PZL Świdnik. Panowie Wiktor Husiatyński i Wojciech Czapka pracują jako mechanicy śmigłowcowi w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Pani Magdalena Mielniczuk, absolwentka specjalności Mechanika lotnicza podpisała kontrakt z Ryanairem na wykonywanie obsługi liniowej statków powietrznych – dodaje Anna Oskierko. A to tylko część sukcesów absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Podczas procesu szkolenia, studenci lądują zarówno lotniskach kontrolowanych, takich, jak Port Lotniczy Lublin, Port Lotniczy Rzeszów Jasionka, Katowice, Kraków oraz Radom. Lądują także na lotniskach niekontrolowanych, takich, jak Babice, Krosno, Radawiec, Stalowa Wola, Świdnik czy też Zamość. Oprócz tego, sporadycznie zdarzają się loty na lotnisko w Popradzie, na Słowacji oraz na Lotnisko Chopina w Warszawie. O jakości szkolenia, świadczyć może fakt, iż na personel lotniczy składają się również absolwenci. – Chcemy również zaznaczyć, iż absolwenci kierunków lotniczych PWSZ w Chełmie znaleźli również zatrudnienie jako personel lotniczy Ośrodka Kształcenia Lotniczego PWSZ w Chełmie – podsumowuje Anna Oskierko.

Wysokości zarobków absolwentów owiane są tajemnicą. – Możemy jedynie wskazać, iż branża lotnicza jest bardzo dobrze opłacana. Zarobki tutaj mogą sięgać nawet do kilkunastu tysięcy miesięcznie – dodaje na koniec Anna Oskierko z Centrum Lotniczego PWSZ w Chełmie.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • w tej branży pracować dla Wizza albo FR to tak jak w handlu pracować w biedrze. Jakoś nikt z wielkich graczy na tym rynku (LH, Quatar, Emirates lub Etihad) nie jest zainteresowany absolwentami.
  No ale wiadomo ludzie w mieście gdzie Europa kończy się myślą, że to prestiż…

  No votes yet.
  Please wait...
  • A skąd wiesz?

   No votes yet.
   Please wait...
  • to tylko pokazuje jaki jestes zakompleksiony i nawet nie stać cię żebys studiował w Chełmie

   No votes yet.
   Please wait...
   • to oczywiscie do tego nieudacznika xxx

    No votes yet.
    Please wait...
 • Uczyć się na PWSZ to decydują tylko najwięksi nieudacznicy ktorzy albo nie dostali się nigdzie indziej albo sa na tyle niezaradni, ze nie ogarną się w większym mieście. Ale cóż, jak ktoś mierzy nisko, to ta dziura pełna prostaków i chamów może go satysfakcjonuje.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Beznadziejny komentarz swiadczy jedynie o tym ze urosles za bardzo siedzac w stolicy lub innym duzym miescie,niestety w tych czasach nie jest staac kazdego zeby wyjechac…a nauka w Pwsz mozze swiadczyc tylko o ambicjach….nieuniknione ze inne Uczelniee daja lepsze perspektywy ale zycie nie dla kazdego jest uslane rozami…a sadzac po Twoim komentarzu jestes z Chelma … wiec powinnienes zdawacc sobie sprawe jak wyglada titaj sytuaacja i byc bardziej wyrozumialym…na ale coz Warszawka robi swoje….pozdrawiam

   No votes yet.
   Please wait...
   • On z Chełma – nie obrażaj Chełmiaków.

    No votes yet.
    Please wait...
  • Hahahahha 😀
   Zabawny komentarz 😀 Dzięki tej „dziurze pełnej prostaków i chamów” część absolwentów mechaniki czy pilotażu jest faktycznie usatysfakcjonowana i nie wydaje mi się, by nie dostali się nigdzie indziej lub byli niezaradni 🙂

   No votes yet.
   Please wait...
  • zapraszam na kwalifikacje lotnicze…

   No votes yet.
   Please wait...
  • Niestety jedno tylko ci da się odpowiedzieć – rąbnij się w głupi łeb.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA