,
Udany rok chełmskich zapaśników
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zdobyli łącznie 82 medale! Reprezentanci MKS Cement-Gryf Chełm stawali na podium we wszystkich grupach wiekowych. Największy sukces odniosła Katarzyna Krawczyk.

Przełom roku to czas podsumowań także w sporcie. Miniony sezon startowy oceniono więc w klubie Cement-Gryf Chełm. Zapaśnicy i zapaśniczki, reprezentując swoje  miasto na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych, kolejny raz odnieśli  szereg sukcesów.

Chełmscy zapaśnicy sięgali po medale we wszystkich grupach wiekowych – młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec i senior. Łącznie zdobyli 82 medale;  w tym na Mistrzostwach Polski – 29 medali, międzynarodowych turniejach – 16 , ogólnopolskich turniejach – 37.
Największy sukces odniosła Katarzyna Krawczyk. Zdobyła piąte miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorek, które odbyły się we Włoszech oraz brązowy medal w rozegranym w Serbii  Pucharze Świata.

Ośmiokrotnie reprezentanci chełmskiego klubu ze złotymi medalami  stawali na najwyższym podium Mistrzostw Polski.  Mistrzami Polski w 2020 roku zostali: Katarzyna Krawczyk, Szymon Szymonowicz, Wiktoria Kamela, Monika Dadas, Daniela Tkachuk, Danuta Lisiewicz, Anna Król, Marta Gajowniczek.
Ponadto w Mistrzostwach Polski medale zdobyli: w klasyfikacji zapasów kobiet w systemie sportu młodzieżowego  prowadzonego przez  Ministerstwo Sportu Cement Gryf Chełm okazał się bezkonkurencyjny w kraju gromadząc 197,5 pkt.
W podsumowaniu wszystkich imprez ogólnopolskich i międzynarodowych żeńska drużyna zdobyła najwięcej punktów wśród czołowych klubów w kraju i szczyci się tytułem Klubowego Mistrza Polski.

Chełmski klub w ubiegłym roku był także współorganizatorem Mistrzostw Polski Juniorek młodszych (15-17 lat) rozgrywanych w ramach  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentantki Cementu Gryf  na matach Chełma odniosły historyczny sukces zdobywając cztery tytuły Mistrzyń Polski i jeden brązowy medal oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej.

Zarząd klubu, trenerzy i zawodnicy szczególne podziękowania za wsparcie finansowe i organizacyjne kierują do Urzędu Miasta Chełm, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS i oficjalnego sponsora klubu Cemex Polska. Za naszym pośrednictwem dziękują również  kibicom i sympatykom zapasów.

Przed nami nowy sezon. Kibice chyba najwięcej nadziei wiążą z liderką drużyny zapasów kobiet, Katarzyną Krawczyk. Zawodniczka ma bowiem szansę zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021. Trzymamy kciuki!