REKLAMA
,
Uherkon 2015- szczegółowe informacje
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

uherkonMamy nadzieje, że nie zapomnieliście o Konwencie Fantastyki Uherkon. W dniach 20-22 marca 2015 roku w murach II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie spotkają się wszyscy fani fantastyki. Jesteście ciekawi jakie atrakcje przygotowano? Zapraszamy do dalszego czytania artykułu. 

Reklama

Na początek przedstawimy gości specjalnych. Pierwszym z nich jest Aneta Jadowska, podbijającą serca czytelników heksalogią o Dorze Wilk. W wywiadzie
dla naekranie.pl oznajmiła, że w fajnie byłoby zobaczyć przygody Dory w formie serialu ze względu na to, że jest to już bardzo rozbudowana historia. Autorka książki połączyła pasję z zarabianiem pieniędzy. -Robię to, co kocham, bardziej lub mniej, ale zarabiam w ten sposób na życie- mówiła Aneta w wywiadzie dla lubimyczytac.pl. Kobieta pracuje nad kolejnymi książkami, a więc fani jej twórczości z pewnością będą zadowoleni. Być może zdradzi kilka szczegółów na Uherkonie?

Drugim gościem konwentu będzie Jakub Ćwiek. Pasję do pisania zawdzięcza..mamie! -Stwierdziła, że mam brzydki charakter pisma, więc powinienem stronę dziennie zapisywać o czymkolwiek. Miałem wtedy siedem lat, pisanie pamiętnika mnie nudziło, więc zająłem się pisaniem opowiadań fantastycznych- mówił Jakub w wywiadzie dla lublimyczytac.pl. Czym zaskoczy fanów fantastyki podczas konwentu?

„Horror na Roztoczu” na Uherkonie!

Lubicie historie z dreszczykiem emocji? Chyba każdy lubi czasem poczuć dreszcz przebiegający po plecach i zagłębić się w jakąś przerażającą opowieść. Na Uherkonie odbędzie się wygłoszenie serii opowiadań opartych na koszmarach sennych, których akcja osadzona jest w miejscach na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. „Horror na Roztoczu”to grupowy projekt literackim stworzony przez Łukasza Kiełbase, który wraz z współautorami pojawi się na tegorocznym konwencie. Opowiedzą oni o projekcie i poprowadzą warsztaty pisarskie w tworzeniu opowieści grozy.

Turniej Warhammer 40.000

Na trzecim konwencie fantastyki Uherkon odbędzie się także turniej Warhammer 40.000. Format 1000 punktów.

 

Lista bloków tematycznych na tegorocznym Konwencie Fantastyki „Uherkon”:

Blok ogólnofantastyczny 
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Wiedźminie i jeszcze więcej, czyli prelekcje i pokazy związane z tematyką fantasy i science – fiction.

Blok Manga i Anime
Czy znacie menu ostatniego posiłku Goku? Jeżeli tak to miejsce idealne dla Was. W przeciwnym wypadku… to gdzie macie się tego dowiedzieć? Oczywiście tylko tutaj. Zapraszamy zarówno weteranów, osoby dopiero raczkujące w tej dziedzinie, jak i po prostu osoby ciekawe japońskiej kultury.

Konkursy

Wyzwania godne Heraklesa i jego 12 prac to pikuś przy niesamowitych zadaniach, jakie czekają przez wszystkie dni konwentu. Częściowo na poważnie, wiele z dużą dozą dobrego humoru, ale wszystkie intrygujące i pełne wspaniałych nagród.

Gry bitewne
Czy siła armii to jedyny wyznacznik pozwalający wygrywać wojny? Ile zależy od umiejętności dowódcy? Przekonaj się czy jesteś dostatecznie dobry, by stanąć na czele wojsk. Tylko pamiętaj słowa Churchilla: „Bez względu na to jak świetna jest strategia, zawsze powinieneś patrzeć na rezultaty.”

RPG
Największym darem natury, jaki otrzymał człowiek jest wyobraźnia. Korzystając z niej, wciel się w swoją ulubioną postać. Ratuj wraz z drużyną królestwa, bądź doprowadzaj je do ruiny. Kreuj świat swoją wolą i wchodź w interakcję z otoczeniem. Spełniaj marzenia lub po prostu spędź miło czas.

LARP
Spróbuj swoich sił jako aktor, starając się oddać charakter postaci. Zagłęb się w psychologie i odkryj motywy działań pozostałych graczy lub po prostu wal kogoś (wyimaginowaną) siekierą po głowie. Ostrzeżenie: branie udziału w LARP-ie grozi dobrą zabawą i mile spędzonym czasem.

 

Uherkon jest imprezą płatną i obowiązuje następujący cennik:
– za trzydniowy wstęp na teren konwentu – 15zł
– za piątek – 4 zł
– za sobotę – 8 zł
– za niedzielę – 4 zł.
Każdy z uczestników Uherkonu ma możliwość BEZPŁATNEGO przenocowania na terenie konwentu, w specjalnie przygotowanych do tego salach. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą karimaty i śpiwora.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA