REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Uherkon 2015 z niespodziankami
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

tłoNiedźwiedzi Gród zwany Chełmem posiada w sobie odrobinę magii. Powiecie, że to bzdura, że niemożliwe. To, co niemożliwe, jednak staje się możliwe, to, co niedostrzegalne, możemy zobaczyć, a wszystko za sprawą fenomenalnego Konwentu Fantastyki „Uherkon”.

Konwent jest zlotem fanów fantastyki, najczęściej organizowanym raz w roku w poszczególnych miastach w Polsce. Do najsłynniejszych należą chociażby Copernicon, Pyrkon, a także lubelski Falkon. Chełmianie postanowili, że w Niedźwiedzi Gród nad bystrą rzeką Uherką to miejsce idealne na zlot fanów. Już po raz trzeci członkowie Chełmskiego Klubu Fantastyki „Ursus et Spiritus” podjęli decyzję o zorganizowaniu fenomenalnego, jedynego w swoim rodzaju wydarzenia. Wspaniałe budynki, parki, ulice naszego miasta to miejsca, w których każdy może odkryć magię, jeśli tylko tego zechce.

Uherkon jest konwentem szczególnym, cieszącym się dużym zainteresowaniem ze strony chełmian, chociaż jak mówią organizatorzy, byłoby wspaniale, gdyby przybyło do Chełma jak najwięcej gości. Jakie atrakcje zapewnia Uherkon? Fani szeroko pojętej fantastyki na pewno nie będą się nudzić. Na tym konwencie znajdą się takie atrakcje jak Games Room (pokój gier planszowych), LARP, RPG, blok Mangi i Anime i różne konkursy (m.in. cosplay). Ponadto Ci, którzy lubią porządne zakupy w atrakcyjnych cenach znajdą stoiska, gdzie nabyć będzie można różne pamiątki. Na Uherkonie nie zabraknie również spektakularnego fireshow!

_DSC5671-Edit (1)Mamy również informację, która będzie nie lada gratką na nadchodzącym Uherkonie. Organizatorzy na stronie konwentu oraz na facebooku zamieścili informacje o gościach, którzy uświetnią swoją obecnością tegoroczne święto fanów fantastyki.

Pierwszym z nich jest Aneta Jadowska, podbijającą serca czytelników heksalogią o Dorze Wilk, opowiadaniami i prelekcjami o szeroko pojętej popkulturze i seryjnych mordercach. Czujecie dreszczyk emocji? Aneta pracuje nad kolejnymi książkami, a więc fani mocnych wrażeń z pewnością będą zadowoleni. Może autorka zdradzi kilka pikantnych szczegółów z nowych dzieł?

cwiek foto5To jednak nie koniec. Drugim gościem konwentu będzie fenomenalny Jakub Ćwiek. Prawdziwy władca fantastyki, który nie boi się miksowania, próbowania i badania. Poza pisaniem Kuba preleguje, podróżuje po świecie, grywa na gitarze, pisze teksty piosenek, scenariusze i felietony. Jego bohaterowie doczekali się komiksów, LARP-ów, filmów krótkometrażowych, adaptacji teatralnych, słuchowisk, gry karcianej i serii koszulek. To z pewnością nietuzinkowa osobowość!

Tego nie możecie przegapić! Przypominamy, że III edycja Konwentu Fantasy „Uherkon” odbędzie się w dniach 20-22 marca 2015 r. w murach II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie przy ul. Szpitalnej 14. Więcej informacji i szczegółów już wkrótce!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*