REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Urodziny Chełma
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Na uroczyste obchody 626. urodzin miasta zaprasza chełmski samorząd. Urodzinowe spotkanie będzie okazją do uhonorowania twórców, animatorów i mecenasów kultury.

Chełm obchodzić będzie swoje 626. urodziny w piątek, 19 stycznia br. To poważny powód, by cieszyć się towarzystwem najlepszych twórców kultury minionego roku i raczyć tortem.

Najważniejszym wydarzeniem tego dnia będzie wręczenie nagród  KAJ-a czyli wyróżnień w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego. O laureatach pisaliśmy tu.

W tym roku statuetki i nagrody pieniężne trafią do Oganesa Kazariana (kategoria ‘twórca’), Bogdana Depty (kategoria ‘animator’) oraz do chełmskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami (kategoria “mecenat”).

Kapituła przyznała też dwie nagrody specjalne za całokształt twórczości. Otrzymają je pisarz Longin Jan Okoń oraz dyrygentka Monika Wolińska.

Podczas spotkania będzie można zobaczyć obrazy laureata Oganesa Kazariana oraz lutnika Andrzeja Gorzelewskiego.  Jak na urodziny przystało, nie zabraknie okazałego tortu.

Uroczystości rozpoczną się w piątek, 19 stycznia br., o godz. 14, w Chełmskiej Bibliotece Publicznej, Partyzantów 40.  Od poniedziałku 15 stycznia, w Wypożyczalni Głównej ChBP, mieszkańcy miasta zainteresowani udziałem w spotkaniu mogą odbierać zaproszenia.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
  • Jakie urodziny?To rocznica nadania praw miejskich.Chełm urodził się ponad 1000 lat temu.

    No votes yet.
    Please wait...
  • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    *