REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Komenda Miejska Policji w Chełmie
Urszulin. Jogging z zakazem i promilami
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

“Uprawiam jogging” – próbował przekonać policjantów 35-latek. Ale urszulińscy funkcjonariusze widzieli wcześniej, jak zjechał na parking, wysiadł z auta i rzucił się do ucieczki. Co miał na sumieniu?

Na ulicy Chełmskiej w Urszulinie policjanci zauważyli wczoraj wieczorem (17 marca) pojazd marki Kia Ceed. Jego kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył, po czym zjechał na pobliski parking, wysiadł z auta i zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli za nim w pościg i zatrzymali go po kilku minutach. Mężczyzna próbował wmówić im, że „uprawia jogging”. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 35-letni mieszkaniec gminy Urszulin. Uciekał, bo ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2023 roku. Na dodatek badanie alkomatem wykazało, że ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Teraz odpowie za złamanie zakazu kierowania pojazdami. Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi za to do 5 lat więzienia. A jazda w stanie nietrzeźwości wiąże się z karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem kierowania pojazdami oraz konsekwencjami finansowymi.

No votes yet.
Please wait...
Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*