REKLAMA
,
Komenda Miejska Policji w Chełmie
Urszulin. Jogging z zakazem i promilami
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Uprawiam jogging” – próbował przekonać policjantów 35-latek. Ale urszulińscy funkcjonariusze widzieli wcześniej, jak zjechał na parking, wysiadł z auta i rzucił się do ucieczki. Co miał na sumieniu?

Reklama

Na ulicy Chełmskiej w Urszulinie policjanci zauważyli wczoraj wieczorem (17 marca) pojazd marki Kia Ceed. Jego kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył, po czym zjechał na pobliski parking, wysiadł z auta i zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli za nim w pościg i zatrzymali go po kilku minutach. Mężczyzna próbował wmówić im, że „uprawia jogging”. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 35-letni mieszkaniec gminy Urszulin. Uciekał, bo ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2023 roku. Na dodatek badanie alkomatem wykazało, że ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Teraz odpowie za złamanie zakazu kierowania pojazdami. Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi za to do 5 lat więzienia. A jazda w stanie nietrzeźwości wiąże się z karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem kierowania pojazdami oraz konsekwencjami finansowymi.

No votes yet.
Please wait...
Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA