REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Urzędniczki trafiły do aresztu
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Urzędniczki przywłaszczyły sobie prawie 2,5 miliona złotych. Pieniądze miały trafić do podopiecznych jednego z Ośrodków Pomocy Społecznej w powiecie włodawskim. Chełmscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali trzy pracownice urzędu gminy.

Wczoraj (25 kwietnia) sąd, na wniosek Policji i Prokuratury Okręgowej w Lublinie, zastosował wobec trzech kobiet tymczasowy areszt. Chodzi o przywłaszczenie powierzonego mienia w kwocie prawie 2,5 miliona złotych.

Kobiety w wieku 50, 47 i 42 lata z pozyskiwanych dotacji uczyniły sobie dodatkowe źródło dochodów. Pieniądze miały być przekazywane na świadczenia socjalne dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w powiecie włodawskim. Sprawę prowadzili policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KMP w Chełmie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Urzędniczki „wpadły”, ponieważ dane były sprzeczne z faktycznymi wydatkami. Najbliższe trzy miesiące spędzą w zakładzie karnym. Za przestępstwo przywłaszczenia mienia grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*