REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Utrudnienia potrwają do końca lipca
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Z rozgrzebanego przed miesiącem placu budowy zaczynają się wyłaniać konkretne kształty. Widać już, jak będzie wyglądać rondo w miejscu niedawnego skrzyżowania ulic Obłońskiej i Zielnej. Na miejscu ustawionych jest już część krawężników i wytyczona jest też zupełnie nowa ulica. Poprowadzi do nowego sklepu – Polskie Składy Budowlane Mrówka.

Kierowcy wciąż mają utrudnione poruszanie się w tej części miasta, bo ruch został całkowicie zamknięty. Trwa budowa nowego ronda i gruntowna modernizacja ulicy Zielnej. Będziemy w tym miejscu mieli nie tylko nową organizację ruchu, nowe nawierzchnie, ale także oświetlenie, chodniki i odcinek ścieżki dla rowerzystów. Inwestycję prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, a jej koszt to ponad 1,8 mln zł.  Zakończenie prac zaplanowane jest na koniec lipca.

Potem miasto chciałoby zająć się modernizacją ulicy Kolejowej – od nowego ronda przy Zielnej aż do przejazdu Kowelskiego. To pilna inwestycja, zważywszy, że w przyszłym roku ruszy modernizacja Rampy Brzeskiej, a więc na Kolejową pójdzie znaczny ruch do i od granicy państwa w Dorohusku. Samorząd ma przygotowane plany inwestycji i stara się o zdobycie pieniędzy na ich realizację (szerzej piszemy o tym tutaj).

Jednocześnie z pracami drogowymi przy ul. Zielnej, rozpoczęła się budowa nowego sklepu. To Polskie Składy Budowlane Mrówka. Inwestor ma do zagospodarowania ponad 3 tys. mkw powierzchni, przy czym sam sklep będzie miał powierzchnię do 2 tys. mkw. PSB dołoży także około milion złotych do miejskich inwestycji drogowych w tym rejonie.

Nowe rondo i modernizacja Zielnej to jedna z pierwszych większych budów rozpoczętych w mieście. Wkrótce możemy się spodziewać kolejnych, m.in. na ulicy Wojsławickiej.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
  • Jeśli ruch podczas przebudowy Rampy Brzeskiej ma iść Kolejową, to nie ma jakiegokolwiek sensu teraz robić jej remontu, przecież ciężarówki ją i tak rozjeżdżą doszczętnie. Co do ronda to już powinno być dawno skończone, kiedy tamtędy bym nie przejeżdżał to nic się nie dzieje na budowie, zresztą nawet na zdjęciu powyżej to widać, ot jakiś jeden gość sobie spaceruje.

    No votes yet.
    Please wait...
  • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    *