REKLAMA
,
Uwaga na upały i burze. Będzie bardzo gorąco!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nad Polskę nadciągnęła fala upałów. W najbliższych dniach będzie gorąco i burzowo. Także w naszym regionie.

Reklama

Pogoda nie przestaje dawać nam w kość. Poniedziałek będzie słoneczny, a w temperatura przekroczy nawet 33 stopni. Jak zapowiadają synoptycy, na niebie pojawi się więcej chmur, z których popada. Ma to nastąpić około godz. 17:00

Ciepłe powietrze napływa do nas już od niedzieli, jednak to w połowie tygodnia odnotoujemy nawet 36 stopni. Tak będzie w Chełmie we wtorek i środę. Wiatr powieje w porywach do 40 km/h.  O tym, że upały w Polsce dadzą się nam we znaki ostrzega nawet IMGW, które w związku ze zmianą pogody wydało stosowne ostrzeżenia

„Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska uniemożliwią prowadzenie działalności. Zalecana najwyższa ostrożność, potrzeba częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej” – taki alert pogodowy wydał IMGW. Obowiązuje on aż do 5 sierpnia.

Kilka stopni Celsjusza mniej mają wskazywać termometry w czwartek i piątek, ale nadal będzie równie gorąco – od 28 do 31 stopni. Niebo będzie prawie bezchmurne. Sobota – upalna, ale deszczowa. Chmury pokryją 90% nieba i będą się utrzymywać przez cały weekend. W niedzielę mają wystąpić również burze. Wiatr powieje w porywach do 50 km/h. Temperatury będą się utrzymywać w okolicy 30°C.

Pamiętajmy, aby w godzinach południowych ograniczyć wychodzenie z domu. Słońce wtedy jet w zenicie, a temperatura jest najbardziej odczuwalna. Jeżeli już zdecydujecie się na wyjście, pamiętajcie o butelce wody i nakryciu głowy. Oprócz tego szukajcie cienia. W domu lub biurze warto skorzystać z wiatraków i klimatyzacji.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA