REKLAMA
,
Uwaga, zamknięta część Kolejowej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Część ulicy Kolejowej w Chełmie zostanie 18 maja wyłączona z ruchu. Zamknięcie obejmie odcinek od skrzyżowania z aleją Marszałka Józefa Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Michała Kińczyka.

Reklama

W związku z III etapem przebudowy ul. Kolejowej, w poniedziałek (18 maja) część drogi zostanie wyłączona z ruchu. Zamknięcie obejmie odcinek od skrzyżowania z aleją Marszałka Józefa Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Michała Kińczyka, z zachowaniem dojazdu do posesji.

Przypomnijmy, trwa trzeci i ostatni etap przebudowy ul. Kolejowej. Prace dotyczą ponadkilometrowego odcinka od skrzyżowania z Aleją Marszałka Józefa Piłsudskiego do ulicy Obłońskiej. Droga zyska nową nawierzchnię, chodniki, zatoki autobusowe i zjazdy. W ramach remontu zaplanowano także wykonanie kanalizacji deszczowej, usunięcie kolizji z infrastrukturą telekomunikacyjną oraz przebudowę oświetlenia, a na koniec – zagospodarowanie zieleni. Więcej na ten temat pisaliśmy m.in. tutaj.

Wartość inwestycji to ponad 9,3 mln zł, z czego 80 proc. tej kwoty stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Prace mają się zakończyć do 2 grudnia 2020 roku. Wykonawcą jest konsorcjum firm, dla których liderem jest BG Construction Sp. z o.o. z Wólki Tarnowskiej.

Napisz komentarz
 • Nie wiem co przemawiało za takim rozwiązaniem ruchu pieszego jaki jest na wyremontowanym odcinku Kolejowej przed więzieniem. Chodnik po jednej stronie został oznaczony i całkowicie wyłączony z ruchu pieszego z przeznaczeniem na ścieżkę rowerową. Tymczasem po drugiej stornie pod murem więzienia wybudowano 50 cm szerokości przejście i parkingi. Kiedy na parkingu zaparkuje samochód wtedy przód zajmuje część chodnika gdzie pieszy musi się przeciskać bokiem a o przejeździe wózka inwalidzkiego nie ma mowy. Skoro zdecydowaliście się parking pod murem więzienia to przynajmniej zmieńcie oznakowane ścieżki rowerowej na rowerowo pieszą jak to jest na wcześniejszym odcinku od strony dworca. Myślenie podobno nie kosztuje a o ile ułatwia życie.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Gospodarcze centrum dla młodych
  Absolutorium dla prezydenta
  Absolutorium dla prezydenta
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Waśniewskiego znowu przejezdna
  Raport o stanie Chełma
  REKLAMA