REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Uważajcie na sople
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Zarządcy i właściciele budynków winni zwrócić uwagę na usuwanie sopli, bo są zagrożeniem dla zdrowia i życia. Warto też pomyśleć o odśnieżeniu dachów.

W ostatnich dniach w naszym regionie obserwowaliśmy nasilone opady śniegu. Dzisiaj (20 grudnia) pojawiło się słońce, które w połączeniu z panującą temperaturą powoduje tworzenie się lodowych sopli. Dodatkowo śnieg, który zalega na dachach budynków robi się mokry, a zarazem bardzo ciężki. A to może skutkować osuwaniem się go na chodniki, ale również zawaleniem się dachu.

W związku z tym policjanci apelują do zarządców i właścicieli budynków, szczególnie wielkopowierzchniowych o bieżące odśnieżanie dachów i usuwanie sopli. Zagrożeniem jest także pozostawienie zaśnieżonych chodników. Ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach nakłada na właścicieli nieruchomości obowiązek uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości.

Niedopełnienie tych obowiązków jest zagrożone karami. Mówi o tym nie tylko ustawa  o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, ale także kodeks wykroczeń oraz ustawa o prawie budowlanym.

Obowiązki mają także kierowcy. Chodzi o odśnieżanie samochodu. Zalegający śnieg i zaszronione szyby ograniczają widoczność, co negatywnie wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Podczas oczyszczania auta  pamiętajmy także o tablicy rejestracyjnej, lusterkach oraz światłach.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*