REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Uważajmy na czad
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

12-latek trafił do szpitala w Krasnymstawie z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. Chłopiec zasłabł w wannie podczas kąpieli.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem (7 grudnia) na terenie powiatu krasnostawskiego. Dyżurny krasnostawskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące 12-latka, który w trakcie kąpieli stracił przytomność. Na miejsce natychmiast pojechały służby ratownicze. Chłopiec już w stanie przytomnym został zabrany do szpitala w Krasnymstawie. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że prawdopodobną przyczyną zasłabnięcia 12-latka było podtrucie tlenkiem węgla z piecyka gazowego.

Reklama

Mundurowi wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Przy okazji apelują o sprawdzanie instalacji gazowych i grzewczych. Pamiętajmy, że tlenek węgla potocznie zwany czadem nie ma smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie dusi w gardle. Najczęstszą przyczyną zatrucia jest wadliwa instalacja grzewcza. Aby uniknąć tragedii, zlecajmy fachowcom okresowe sprawdzanie pieców i drożności kanałów wentylacyjnych w swoich domach. Zainstalujmy w pomieszczeniu czujnik gazu. Urządzenie jest niedrogie, a w porę alarmuje domowników, jeżeli dochodzi do ulatniania się czadu.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama