REKLAMA
,
Uważajmy na czad
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

12-latek trafił do szpitala w Krasnymstawie z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. Chłopiec zasłabł w wannie podczas kąpieli.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem (7 grudnia) na terenie powiatu krasnostawskiego. Dyżurny krasnostawskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące 12-latka, który w trakcie kąpieli stracił przytomność. Na miejsce natychmiast pojechały służby ratownicze. Chłopiec już w stanie przytomnym został zabrany do szpitala w Krasnymstawie. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że prawdopodobną przyczyną zasłabnięcia 12-latka było podtrucie tlenkiem węgla z piecyka gazowego.

Reklama

Mundurowi wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Przy okazji apelują o sprawdzanie instalacji gazowych i grzewczych. Pamiętajmy, że tlenek węgla potocznie zwany czadem nie ma smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie dusi w gardle. Najczęstszą przyczyną zatrucia jest wadliwa instalacja grzewcza. Aby uniknąć tragedii, zlecajmy fachowcom okresowe sprawdzanie pieców i drożności kanałów wentylacyjnych w swoich domach. Zainstalujmy w pomieszczeniu czujnik gazu. Urządzenie jest niedrogie, a w porę alarmuje domowników, jeżeli dochodzi do ulatniania się czadu.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA