REKLAMA
,
Uważajmy na dziwne SMS-y
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ponad 30 tysięcy złotych stracił mieszkaniec Chełma odpowiadając na SMS. Wiadomość dotyczyła uregulowania drobnej kwoty za przesyłkę. Gdy dokonał wpłaty na wskazane konto okazało się, że z jego rachunku pobrana została dużo większa kwota.

Reklama

Do dyżurnego komendy zgłosił się w ostatnia sobotę (6 lipca) 43-letni mieszkaniec Chełma, który poinformował o oszustwie. Z relacji mężczyzny wynikało, że na telefon komórkowy otrzymał SMS z żądaniem zapłaty kwoty 0,76 zł z tytułu dopłaty do przesyłki. Pokrzywdzony wykorzystując załączony do wiadomości link przekazał na wskazany rachunek zaległą kwotę. Jednak, jak się później okazało, z jego rachunku pobrane zostało ponad 30 tysięcy zł. Policjanci wyjaśniają tą sprawę i poszukują oszustów.

Policja przypomina, że nieuczciwe osoby stosują różne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Tego typu SMS-y zawsze powinny wzbudzić naszą czujność. Zanim podejmiemy działanie, upewnijmy się czy wiadomość jest prawdziwa sprawdzając wskazane linki i strony internetowe.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA